Svet

V nemeckom Trevíri narazilo osobné auto do pešej zóny

Polícia zadržala vodiča, bola pod vplyvom alkoholu a mala psychické problémy.

TERIÉR. Utorňajší incident, pri ktorom 51-ročný Nemec narazil na pešiu zónu na pešej zóne v nemeckom meste Trier, si vyžiadal päť obetí vrátane deväťmesačného dieťaťa.

Ďalšími obeťami sú 25-ročná a 73-ročná žena z Trevíru a 45-ročný muž. Piatou obeťou bola 52-ročná žena, ktorá utrpela ťažké zranenia.

Na utorkovej večernej tlačovej konferencii to potvrdila miestna polícia.

Páchateľ bol pod vplyvom alkoholu

Po smrti 52-ročnej ženy zostáva 14 ľudí zranených, vysvetlil minister vnútra Porýnia-Falcka Roger Lewentz. Šok utrpelo asi 24 ľudí.

Polícia muža zadržala štyri minúty po prijatí prvého tiesňového volania o 13.57 h, uviedol šéf miestnej polície Franz-Dieter Ankner.

Muž bol proti zatknutiu veľmi proti. Na základe doterajších výsledkov vyšetrovania nič nenasvedčuje tomu, že by išlo o politicky alebo nábožensky motivovaný čin alebo teroristický čin. Muž je vo vyšetrovacej väzbe a stále je vypočúvaný.

Psychicky narušený a pod vplyvom alkoholu

Ako uviedol prokurátor Peter Fritzen, predbežná správa lekára, ktorý muža vyšetroval, naznačila, že môže trpieť psychickými problémami.

Toto podozrenie však musí ešte potvrdiť špecialista – bol objednaný psychiatrický posudok.

V čase spáchania skutku bol navyše muž pod vplyvom alkoholu a v krvi mal 1,4 promile. Podľa prokurátora si auto pred časom prenajal a potom v ňom býval niekoľko dní.

Prokuratúra vyšetruje podozrenie z vraždy, viacnásobného pokusu o vraždu a viacnásobných zranení. V stredu bude pred miestnym sudcom predvedený muž narodený v Trevíri žijúci v okrese Trevír-Saarburg.

Potrestaný zatiaľ nebol. Zatiaľ nie je jasné, či bude vydaný zatykač alebo umiestnený do uzavretej psychiatrickej liečebne, ak sa potvrdí, že trpí psychickými problémami.

READ  Koronavírus ONLINE: Austrálska žena bola na šesť mesiacov poslaná do väzenia za porušenie karantény

Starosta Trevíru Wolfram Leibe poďakoval v tlači takmer 700 zasahujúcim policajtom a zdravotníkom. Trierovo centrum zostáva zatvorené.

Politici sú zhrození

„Táto udalosť otriasa celým Nemeckom,“ uviedol v utorok v Trevíri Roger Lewentz, minister vnútra Porýnia-Falcka.

Páchateľ podľa neho konal účelovo a naštartoval auto, aby sa dostal k čo najväčšiemu počtu ľudí.

„Trierova správa ma veľmi zarmútila,“ uviedla nemecká kancelárka Angela Merkelová, hovorkyňa jej hovorcu Steffena Seiberta.

Kancelárka vyjadrila úprimnú sústrasť príbuzným ľudí, ktorí boli náhle a násilne odobraní z ich životov. Ťažko zraneným zaželala veľa síl.

Starosta mesta Trier Wolfram Leibe uviedol, že išlo o „najčernejší deň v Trieri od konca druhej svetovej vojny“.

Malu Dreyer, premiérka spolkovej krajiny Porýnie-Falcko, kde sa Trier nachádza, vyjadrila po udalosti zdesenie, napísala agentúra DPA.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close