Zábava

V zlom svete vznikajúceho trhového dlhu sa stane čokoľvek

Extáza vakcíny proti korónovým vírusom tlačí globálne trhy na bláznivú pomlčku globálnych hraníc, rozbíja všetky doterajšie hranice a záznamy a nejaví známky spomalenia. Pokrok v očkovaní, výsledky volieb v USA a často vyvinutá hromada negatívnych výnosov vo výške 15 biliónov dolárov znamenajú, že takmer všetko s úrokovými sadzbami je viditeľné voľným okom.

Výsledkom bolo, že Laos, krajina s veľmi nízkym úverovým ratingom, bol schopný tento týždeň zabezpečiť významné dlhopisy. Peru, ktoré nedávno prešlo počas jedného týždňa tromi prezidentmi, tiež predalo 100-ročný dlhopis.

Čína a Južná Kórea vydali prvé štátne dlhopisy so záporným výnosom – nielen Európa a Japonsko, ale skôr pôžičky ako investori.

„To je zjavne šialené,“ uviedol Ricardo Grossi zo Švajčiarska, ktorý sa špecializuje na mizerné a iné typy rizikových pôžičiek. „Investori sa snažia získať aj tie najnižšie výnosy z obrovského množstva hotovosti, ktoré centrálne banky vložili do tohto systému, do ktorého budú naďalej vstupovať.“

Hystéria prichádza, keď kríza COVID naďalej zanecháva hlboké jazvy na rozvíjajúcich sa ekonomikách. Rozpočtové medzery sú stanovené na priemerných 5,8 percenta HDP na rozvíjajúcich sa trhoch do roku 2021, očakáva Morgan Stanley, ktorá sa tento rok takmer zdvojnásobila a zdvojnásobila mieru rastu HDP.

Dlh rozvíjajúcich sa trhov dosiahne 3 bilióny USD. (https://graphics.reuters.com/EMERGING-DEBT/jbyprbqzepe/chart.png)

Rozsiahly úverový vesmír EM tento rok zaznamenal šesť štátnych zlyhaní a viac ako 20 typov. „Momentálne máme úplne širokú škálu pozitív, takže ide o trh otvorený čomukoľvek,“ uviedol David Houner, stratég EEMEA pre rôzne nehnuteľnosti v spoločnosti Bofa.

„Začiatkom budúceho roka to bude stále ten istý film – zároveň však nikto presne nevie, aké sú riziká. Vieme, kedy sú trhy veľmi spokojné, vtedy sa zvyčajne niečo stane.“

READ  Amitabh Bachchan odhaľuje, prečo toľko krát skúša filmy: „V mojom veku si rýchlo nepamätáme riadky“ | Bollywood

EM je však nastavený na to, aby priniesol pútavé obchody na uspokojenie 2021 rozžeraveného dopytu, po rekordnom roku predaja dlhopisov v tvrdej mene, podľa refinančných údajov sa predalo 726 miliárd USD.

V roku 2020 sú pôžičky na EM rekordne vysoké

Zdá sa, že nový trend nadobúda nový trend – predovšetkým a predovšetkým vlády a korporácie, ktoré predávajú pôžičky v miestnych menách za doláre alebo za iné významné devízové ​​segmenty, ktoré veľkí medzinárodní investori často uprednostňujú.

„Existuje veľká podpora zo strany centrálnych bánk, očakávame, že to bude pokračovať, toľko hotovostných tokov. Investori sa skutočne zaujímajú o trh,“ uviedol Stephen Weiler, vedúci Semia DCM v JPMorgan. Nedivím sa obchodom. ““

Výnosy dlhopisov na rozvíjajúcich sa trhoch prudko klesajú (https://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/mkt/yzdvxjqddvx/Pasted%20image%201608134170684.png)

Choďte na dlho

Storočné väzby, ako sú známe, sú pomerne zriedkavé. Mexiko urobilo v roku 2017 to isté ako Argentína, tento rok sa však skončil prirodzene.

Vo vyspelých krajinách Rakúsko, jeden z predchodcov nájomcu, predalo v júni ďalší, potom sa jeho hodnota viac ako zdvojnásobila.

Preferencia investorov pre dlhodobé termíny tiež odráža ich pohodlie s úrovňou úveru. Predpokladá sa, že EM kredit do roku 2021 dosiahne 66 percent HDP, čo je podľa Pickett Property Management viac ako polovica ich rastúcich náprotivkov.

Federálny dlh na HDP vybraných EM vs DM. (https://graphics.reuters.com/MARKETS-EMERGING/yzdpxjqodpx/chart.png)

Druhým očakávaným trendom je preferencia miestnych mien. Napriek recesii, ktorá nasledovala po globálnej finančnej kríze, si medzinárodní investori v posledných rokoch všeobecne nevšimli triedu aktív, napriek tomu, že na trhu dlhopisov EM mala väčšinu asi 30 biliónov dolárov. Známky nového záujmu sa objavili, keď Uzbekistan, ktorý v minulom roku debutoval na medzinárodných trhoch, prvýkrát vydal uzbecké sumy.

READ  Ukrajina obviňuje Moskvu z ohrozovania obilnej iniciatívy, pretože Rusko tvrdí, že vyhliadky na predĺženie sa nezlepšili

„Keďže zahraničné vlastníctvo miestneho (menového) dlhu je na historicky nízkej úrovni, očakávame, že zahraniční investori budú aj naďalej súťažiť s miestnymi hráčmi o atraktívne skutočné výnosy,“ uviedol Albert Koser, šéf dlhu v miestnej mene spoločnosti Pickett’s EM.

Tento apetít bude pravdepodobne podporený očakávaním pokračujúceho oslabovania dolára. To by malo pomôcť o 25% menej hodnotených EM coinov, odhaduje Pickett.

Tento rok bol zaznamenaný ďalší impulz pre poskytovanie pôžičiek špecifikovaných v eurách. Dlžníci ako Čína a Južná Kórea akceptovali predĺžené záporné úrokové sadzby Európskej centrálnej banky.

Názvy EM zaznamenali v eurách 115,3 miliárd dolárov, ukazujú refinančné údaje. Euro na rozvíjajúcom sa trhu JPMorgan už malo negatívny výnos asi 25 percent.

Bankári tvrdia, že nedávne negatívne výnosy eurových dlhopisov medzi Čínou a Južnou Kóreou určite nebudú posledné. Izrael s hodnotením AA je považovaný za ďalšieho životaschopného kandidáta s mínusovými výnosmi vo východnej Európe, Poľsku, Českej republike a na Slovensku, podobne ako suverénny investičný fond Abú Zabí Mubadala.

Dlhopisy Slovenska a Poľského dolára so zápornými výnosmi (https://graphics.reuters.com/MARKETS-EMERGING/jznvnqxyzpl/chart.png)

Spoločnosti na rozvíjajúcom sa trhu budúci rok stanovia nové hranice pri pokuse o návrat k predvolenému stavu a expanzii. JPMorgan predpovedá, že spoločnosti EM Corporates uvoľnia dlh vo výške 522 miliárd dolárov, čo by mohlo viesť k miernemu poklesu štátneho dlhu na základe koncesie.

„Ak majú byť spoločnosti z ekonomického hľadiska asertívnejšie, musia sa pozerať na väčšiu expanziu,“ uviedol Weiler. „Viem si predstaviť, že uvidíte viac fúzií a akvizícií, ktoré stimulujú fungovanie kapitálových trhov.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close