Ekonomika

Veľká Británia a Slovensko posilnia obrannú spoluprácu – Euractive

Minister zahraničných vecí James Cleverley a slovenský minister zahraničných vecí Rastislav Koger podpísali v utorok v Londýne spoločnú deklaráciu o užšej vojenskej a hospodárskej spolupráci.

Obe krajiny budú naďalej poskytovať vojenskú a humanitárnu pomoc Ukrajine, prehlbovať bezpečnostnú spoluprácu na ochranu európskej bezpečnosti a spolupracovať v boji proti dezinformáciám a škodlivým kybernetickým aktivitám, uvádza sa vo vyhlásení. tlačová správa.

„Od prvého dňa Putinovej nelegálnej invázie sú Spojené kráľovstvo a Slovensko vernými spojencami v našej podpore Ukrajine,“ povedal Wise.

„Blíži sa rok od začiatku konfliktu, musíme zachovať naše kolektívne odhodlanie a urýchliť vojenskú podporu pre Ukrajinu, aby vyhrala túto vojnu,“ dodal.

Keďže Spojené kráľovstvo a Slovensko sú spojencami NATO, obaja ministri sa dohodli na posilnení obrannej spolupráce krajín pri ochrane európskej bezpečnosti.

V spoločnom vyhlásení sa tiež uvádza, že obe krajiny budú pracovať na posilnení svojich ekonomických väzieb a spolupracovať v boji proti klimatickým zmenám a neregulárnej migrácii.

(Sophia Stuart Leeson | EURACTIV.com)

Prečítajte si viac s Euractivom

Prihláste sa na odber nášho bulletinu EU Elections Decoded

READ  Elon Musk potvrdzuje 2 menšie elektromobily Tesla, vrátane „európskeho“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close