Veda

„Venuša je ruská planéta“, hovorí najvyšší predstaviteľ vesmírnej agentúry v krajine

  • Generálny riaditeľ ruskej vesmírnej spoločnosti Roscosmos tento týždeň tvrdil, že Venuša je „ruská planéta“.
  • „Obnovenie prieskumu Venuše je našou agendou. Myslíme si, že Venuša je ruská planéta, takže by sme nemali zaostávať,“ povedal v utorok novinárom Dmitrij Rogozin.
  • Rogozin tiež odhalil plány krajiny vyslať svoju vlastnú misiu na Venušu, ktorá by mala byť súčasťou už navrhovaného spoločného podniku s USA s názvom „Venera-D“.
  • Pripomienky najvyšších predstaviteľov kozmického priestoru pochádzajú z nového výskumu zverejneného tento týždeň, ktorý to zistil Mraky Venuše mohli skrývať mikrobiálny život.
  • Ďalšie príbehy nájdete na domovskej stránke Business Insider.

Šéf ruskej vesmírnej agentúry vložil tvrdenie krajiny o Venuši a tento týždeň uviedol, že ide o „ruskú planétu“.

Dmitrij Rogozin, ktorý je generálnym riaditeľom ruskej vesmírnej spoločnosti Roscosmos, prezradil, že krajina plánuje vyslať svoju vlastnú misiu na Venušu.

Toto by bolo na vrchole už navrhovaného spoločného podniku s USA s názvom „Venera-D“, ktorý by zahŕňal vyslanie vesmírnej misie bez posádky na planétu v roku 2026 alebo 2031.

Rogozin v utorok v rozhovore pre novinárov na medzinárodnej výstave vrtuľníkov v Moskve uviedol: „Naša krajina bola prvou a jedinou, ktorá úspešne pristála na Venuši. Kozmická loď zhromaždila informácie o planéte – je tam ako v pekle,“ podľa The Times.

„Obnovenie prieskumu Venuše je našou agendou. Myslíme si, že Venuša je ruská planéta, takže by sme nemali zaostávať,“ dodal Informovala stanica CNN.

Rogozinove komentáre prichádzajú dni po novom výskume sneurobili, že plyn na Zemi nazývaný fosfín bol tiež detekovaný v atmosfére Venuše, čo znamená, že v oblakoch planéty môže byť ukrytý mikrobiálny život.

V štúdii publikovanej v pondelok v časopise Nature Astronomy, Profesorka z Cardiffskej univerzity Jane Greaves a jej tím uviedli, že ich objav robí z Venuše novú oblasť záujmu.

READ  Santa Clara County zmierňuje pravidlá COVID - NBC Bay Area

„Našim očakávaným dopadom v planetárnej vedeckej komunite je stimulovať ďalší výskum samotnej Venuše, výskum možností života v atmosfére Venuše a dokonca aj vesmírne misie zamerané na hľadanie znakov života alebo dokonca samotného života vo Venušanskej atmosfére, „Seager uviedol podľa CNN.

Venuša je druhou najvzdialenejšou planétou od Slnka a je považovaná za jednu z najteplejších v našej slnečnej sústave.

Atmosféra planéty je takmer celá tvorená oxidom uhličitým a je druhým najjasnejším objektom na nočnej oblohe po Mesiaci.

Sovietsky zväz sa stal prvou krajinou, ktorá úspešne pristála s vesmírnou loďou na Venuši v roku 1970. Venera 7 bola jednou z mnohých sond, ktoré boli vyslané na planétu, a ako prvá odtiaľ preniesla údaje späť na Zem.

Aj keď úspešne absolvoval mäkké pristátie, roztopilo sa v priebehu niekoľkých sekúnd.

Jeho nástupkyňa Venera 9 – ktorú tiež spustili Rusi – urobila v roku 1975 prvý a jediný obraz venušanského povrchu z pohľadu prízemia.

Krajina plánuje vyslať svoju vlastnú misiu na Venušu v rokoch 2021 až 2030, uviedol podľa CNN Rogozin.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close