Svet

Vietnamská polícia rozbila gang, ktorý predával použité kondómy

Polícia skonfiškovala 345 000 použitých kondómov, ktoré obchodníci s ľuďmi predali ako nové.

25. septembra 2020 o 9:31 TASR

HANOES. Vietnamci polícia zhabala asi 345 000 použitých kondómov, ktoré prevádzači vyčistili a opäť predali ako nové. Informovala o tom vo štvrtok tlačová agentúra Reuters s odvolaním sa na miestne štátne médiá.

Na záberoch zverejnených VTV sú vidieť desiatky veľkých vriec použitých kondómov v sklade v provincii Binh Duong na juhu Vietnamu.

Vaky s ochrannými prostriedkami vážili podľa polície viac ako 360 kilogramov, čo zodpovedá približne 345-tisíc kusom kondómov.

Majiteľ skladu uviedol, že obchodujúci gang dostával „mesačnú dodávku použitých kondómov od neznámej osoby,“ napísal denník Tuoi Tre.

Žena, ktorú policajti zatkli počas razie, uviedla, že použité ochranné prostriedky sa najskôr uvarili vo vode, potom sa vysušili a pretvarovali na drevenom faluse. Obchodníci s ľuďmi kondómy prebalili a predali.

VTV ďalej informovala, že nie je okamžite jasné, koľko recyklovaných kondómov sa dostalo do predaja. Zatknutá žena uviedla, že dostala 17 amerických centov za každú libru kondómov, ktorú si „pripravila“.

READ  Gabonský prezident Ali Bongo oznámil, že sa bude uchádzať o tretie funkčné obdobie

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close