Hlavné správy

Vstup Cardy do systému EÚ ponúka dve zatknutia za päť dní

Dvaja muži z východnej Európy sa stali prvými osobami, ktoré boli kartou zadržané pomocou novo získaného Schengenského informačného systému (SIS2).

SIS2 umožňuje policajným silám v 30 krajinách (26 krajinách EÚ a štyroch krajinách) zdieľať informácie o nezvestných osobách, podozrivých z trestných činov a odcudzenom majetku.

Kontroly požadovaných osôb sa vykonávajú automaticky na pasových kontrolách a keď Cardos Pulse skontroluje meno v systéme.

V pondelok sa k organizácii oficiálne pripojilo Írsko. V ten istý deň karta hľadala meno osoby na pulznom systéme karty v Guangxi a v Poľsku počítač upozornil na požadovanú kartu osoby.

Podozrivý muž, ktorý má 30 rokov, bol zatknutý na základe európskeho zatykača a nasledujúceho dňa bol predvedený pred Najvyšším súdom.

Vo štvrtok bol 30-ročný Slovák zatknutý za jazdu pod vplyvom omamných látok, keď šoféroval policajné kontrolné miesto na ostrove Rhodos v Cardose v Pontone v Corku. Nemal poistenie a jazdil s vozidlom v nekvalifikovanom stave.

Počas zadržania na stanici Ponton Cardo skontroloval jeho meno na priechode Cardos Pulse a zistil, že slovenské orgány vydali európsky zatykač.

V ten istý deň bol predvedený pred Najvyšší súd na odovzdanie pojednávania.

Na konzolu National Inputs (Siren) bola na podporu SIS 2 nainštalovaná nová konzola Carda. Sem zadajte írske výstrahy 24 hodín denne a reagujte varovaním ostatných policajných síl, ak sa tu spustí poplach.

„Carta Siochana môže prístupom k takýmto informáciám rýchlo vyriešiť závažné trestné veci v spojení s inými európskymi krajinami,“ uviedla v pondelok komisárka Drew Harris.

READ  Maďarsko žiada väčšiu podporu prenasledovaných kresťanov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close