Technológie

Vyhľadávanie Google postupne vyraďuje funkciu webovej stránky „uloženú do vyrovnávacej pamäte“.

Jedna z najstarších a najznámejších funkcií Vyhľadávania Google, odkazy uložené vo vyrovnávacej pamäti, sa podľa hovorcu vyhľadávania Google vyraďuje z prevádzky. X príspevok bol zobrazený na okraji. Známejšie pod tlačidlom „Cached“, predstavujú snímku posledného indexovania webovej stránky spoločnosťou Google. Podľa Google však už nie sú potrebné.

„Je navrhnutý tak, aby pomohol ľuďom pristupovať k stránkam, na ktoré sa nemôžete spoľahnúť pri častejšom načítavaní stránky,“ napísal v príspevku Danny Sullivan z Google. „V týchto dňoch sa veci veľmi zlepšili. Takže bolo rozhodnuté vziať to späť.“

V súčasnosti sa však táto funkcia používa nielen na zálohovanie webových stránok. Mnoho ľudí sa na ňu spolieha pri kontrole platnosti stránky a SEO manažéri môžu túto funkciu použiť na kontrolu chýb na svojich stránkach. Mnohí používatelia, najmä spravodajskí profesionáli, používajú vyrovnávaciu pamäť, aby zistili, či bola webová stránka nedávno aktualizovaná, pridané alebo odstránené informácie. Niekedy vám vyrovnávacia pamäť umožní skontrolovať geograficky obmedzené stránky vo vašom regióne.

Predtým sa kliknutím na trojbodkovú ponuku vedľa výsledku otvorilo dialógové okno „O tomto výsledku“ s tlačidlom uloženým vo vyrovnávacej pamäti v pravom dolnom rohu. Teraz sa však otvára oveľa väčšia ponuka, ktorá zobrazuje stránku „O“ webovej lokalite, pracovnú plochu Wikipédie, nastavenia ochrany osobných údajov a ďalšie. Tlačidlo uložené vo vyrovnávacej pamäti nie je teraz nikde vidieť.

READ  Strategická filmová príšerná hra „Kaiju Wars“ sa dnes mení

Žiadny z komentárov v Sullivanových odpovediach nebol pozitívny, pričom jeden používateľ SEO povedal: „Poďme, prečo túto funkciu odstrániť? V skutočnosti je užitočná pre všetkých SEO.“ Sullivan povedal, že Google môže jedného dňa pridať odkazy do webového archívu.

Zdá sa však, že to nie je ani zďaleka hotová vec a presunie veľké množstvo návštevnosti do webového archívu. „Žiadne sľuby. Budeme sa s nimi musieť porozprávať a uvidíme, ako to pôjde – vrátane ľudí mimo mňa. Ale myslím si, že to bude dobré všade okolo,“ napísal.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close