Hlavné správy

Vyskytlo sa 188 prípadov koronavírusu – Domáce – Správy


,


15.09.2020 10:07, aktualizované: 10:20

Testovanie na koronavírusy.

Autor: ,

Na Slovensku sa v pondelok zvýšilo 188 infekcií koronavírusmi, čím sa celkový počet zvýšil na 5 768. Laboratóriá testovali 4 323 vzoriek. Ďalších 85 pacientov bolo vyliečených z COVID-19 a nedošlo k žiadnemu novému úmrtiu. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webe covid-19.nczisk.sk.

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) dodalo, že 82 mužov a 106 žien vo veku od osem do 88 rokov malo pozitívny test. Najpozitívnejšie testy boli v okresoch Bratislava (21), Tvrdošín (20), Nitra (19), Sabinov (19), Trnava (16), Snina (14), Prešov (13), Žilina (10), Námestovo (5), Martin (4), Košice (4), Galanta (4), Žarnovica (4). Pozitívne boli testovaní aj v okresoch Prievidza, Senica, Veľký Krtíš, Topoľčany, Lučenec, Banská Bystrica, Zlaté Moravce, Vranov nad Topľou, Trenčín, Šaľa, Skalica, Piešťany, Partizánske, Nové Zámky, Michalovce, Levice, Hlohovec, Gelnica. , Brezno a Banská Štiavnica.

141 pacientov s alebo s podozrením na nový koronavírus je hospitalizovaných v nemocniciach, z ktorých 107 potvrdilo túto chorobu. Na JIS je 13 pacientov, 14 ľudí potrebuje podporu umelej pľúcnej ventilácie.

Na Slovensku prekonalo COVID-19 3214 ľudí. Počet potvrdených úmrtí v súvislosti s novým koronavírusom je 38, na Slovensku máme v súčasnosti 2516 aktívnych prípadov.

Celkový počet absolvovaných laboratórnych testov je 390 251.

Počas pondelkového rokovania ústredného krízového štábu predseda vlády Igor Matovič (OĽANO) informovanýže pri kultúrnych a športových podujatiach bude kapacitný limit naďalej platiť pre 500 osôb pre halové podujatia a 1 000 ľudí pre vonkajšie akcie. V prípade kultúrnych podujatí v červenej zóne bude zakázané občerstvenie a kapacita sa zníži na polovicu. V prípade športových udalostí na zelených plochách budú účastníci sedieť v každom druhom rade, červení v každom štvrtom rade. Občerstvenie nebude povolené. Česká republika bude pridaná do zoznamu červených krajín.

READ  USA pošlú do Európy viac vojakov, lodí a bojových lietadiel
Páči sa vám tento článok? Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho online verzie je prinášať vám aktuálne správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close