Technológie

Výsledky Google sa zhoršujú • Registrácia

Aktualizované Nie, nie ste to len vy – tím nemeckých výskumníkov dospel k záveru, že výsledky vyhľadávacích nástrojov sa v skutočnosti zhoršujú, pretože internet je plný nenáročného odpadu zo SEO fariem a súvisiacich stránok s odkazmi.

Der boffinß urobili rozhodnosť Po roku skúmania výsledkov pre 7 392 dotazov na recenzie produktov na stránkach Google, Bing a DuckDuckGo uviedli, že ide o prvé systematické preskúmanie otázky, ako sa zhoršila kvalita výsledkov vyhľadávacích nástrojov.

Po vysypaní nespočetných odkazov za posledný rok sa tím rozhodol, že každý, kto sa sťažuje na klesajúcu kvalitu Google, má pravdu, a ako sme predpovedali, s príchodom AI sa všetko len zhorší.

„Stránky s vysokým hodnotením sú v priemere viac optimalizované, viac speňažené marketingom a vykazujú známky nižšej kvality textu,“ napísali vedci. Zatiaľ čo malá časť recenzií produktov používa affiliate marketing, väčšina výsledkov vyhľadávačov používa taktiku, čo len prispieva k problému hodnotenia SERP.

„Všetky vyhľadávače majú značné problémy s vysoko optimalizovaným (pridruženým) obsahom… Ďalej pozorujeme inverzný vzťah medzi využívaním affiliate marketingu a zložitosťou obsahu,“ uzavrelo kvarteto akademikov z univerzít v Lipsku a Bauhause a Centra pre škálovateľné údaje Analýza a umelá inteligencia. .

Inými slovami, čím viac je stránka preťažená affiliate odkazmi a SEO stratégiami, tým je to horšie. Tých stránok je všade plno, takže výsledky sa vo všeobecnosti zhoršujú.

Okrem toho výskumníci zistili, že všetky tri vyhľadávacie nástroje budú pravdepodobne obťažované rozsiahlymi odkazovými spamovými kampaňami a ich úsilie zabrániť takejto manipulácii prostredníctvom aktualizácií algoritmov má prinajlepšom „dočasný pozitívny účinok“. Tím zistil, že Google zacielenie na SEO a affiliate spam je veľmi efektívne.

Bez ohľadu na to výskumníci dospeli k záveru, že „vyhľadávače strácajú hru na mačku a myš, ktorá je SEO spam.“

READ  Nintendo & HAL Labs rôzne plány na Kirbyho 30. narodeniny

Zlé rozhodnutia sa zhoršujú vďaka generatívnej AI

Ak vás tieto výsledky prekvapia, pravdepodobne internet príliš nepoužívate.

V posledných mesiacoch sa rozlialo veľa digitálneho atramentu, pretože Google sa stal obeťou hromadného spamu kampanekedy správy Iné predajne opísali, ako dominancia Google formovala moderný web a vytvorila nekvalitný, spamový obsah optimalizovaný tak, aby sa dostal na vrchol SERP – čo nie je užitočné pre ľudí.

Google uviedol, že v roku 2022 aktualizuje svoj algoritmus tak, aby uprednostňoval „obsah v prvom rade ľudí“, ale ako výskumníci zistili, tieto snahy zlyhali, pretože experti na SEO a továrne na spam prišli na to, ako zahrať nové zmeny. systém.

Teraz, s príchodom generatívnej AI, ktorá dokáže v okamihu chrliť nekvalitné kópie, je internet narýchlo, aby bol ďalej zaplavovaný odpadom.

Výskumníci zistili, že spamové domény sú v SERP stále nadmerne zastúpené a že „existuje celkový klesajúci trend v kvalite textu vo všetkých troch vyhľadávacích nástrojoch“, zatiaľ čo „hranica medzi neškodným obsahom a spamom“ je nejasná. [is becoming] Čoraz slabšie – a určite sa zhoršuje v dôsledku vývoja AI.“

„Dynamický nepriateľský spam vo forme nekvalitného, ​​masovo vyrábaného komerčného obsahu si zaslúži viac pozornosti,“ argumentujú vedci. Nie je však jasné, ako ho prekonať.

Dokument neobsahoval žiadne odporúčania, pretože výbor uviedol, že štandardné hodnotenie typu vykonaného pre tento dokument nestačí na vypracovanie protistratégie.

Dokument poznamenáva, že budúce úsilie bude zamerané na tento cieľ, aj keď sa ešte uvidí, či je okno stále otvorené, aby sa online vyhľadávanie nestalo úplnou nočnou morou.

povedal Janek Bevendorff, výskumný asistent na univerzite v Lipsku a autor článku Registrovať Ťažko povedať, či existuje jednoduché východisko zo súčasnej dilemy online vyhľadávania.

READ  Bezplatná chyba Platinum Cup prináša o 77 % viac hráčov do hry PS Plus

Bevendorff povedal, že vyhľadávače musia byť opatrnejšie pri výbere stránok, ktoré budú propagovať, ak pochádzajú zo stránok, ktoré generujú veľa obsahu, a že už existujú „tenké pridružené spoločnosti“ plné opakujúceho sa obsahu nízkej kvality. Označené Spam od spoločnosti Google.

„Affiliate marketing je súčasťou toho, ako je online obsah teraz,“ povedal Bevendorff, ale poznamenal, že „úplný zákaz nie je riešením“, pretože mnoho skutočných stránok používa taktiku a optimalizáciu SEO ako dôležitý zdroj príjmu. Prúd.

„V konečnom dôsledku by to mohla byť hra na mačku a myš,“ komentoval Bevendorff.

Google neodpovedal na naše otázky týkajúce sa tohto príbehu. ®

Aktualizované, aby zahŕňalo

„Táto konkrétna štúdia sa zaoberala iba obsahom recenzií produktov a neodráža celkovú kvalitu a užitočnosť vyhľadávania pre miliardy dopytov, ktoré vidíme každý deň,“ povedal hovorca Google. Registrovať Neskoršie zverejnenie.

„Zaviedli sme konkrétne vylepšenia na riešenie týchto problémov – samotná štúdia naznačuje, že Google sa za posledný rok zlepšil a prekonáva ostatné vyhľadávače. V širšom zmysle niekoľko tretích strán meralo výsledky vyhľadávačov pre iné kategórie. Dopyty a zistili, že Google hodnotí výrazne vyššie ako ostatné.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close