Veda

Výsledok pandémie: Seniori sa zamýšľajú nad tým, kde bývať

Niektorí ľudia, ktorí sa plánovali presťahovať do domovov pre seniorov, sa v súčasnosti rozhodli pre samostatný život a nie pre spoločný život. Iní sa pýtajú, či je prechod do prostredia, kde môžu získať ďalšiu pomoc, správnym volaním.

Tieto rozhodnutia, ktoré sú v bežných časoch dosť ťažké, sú teraz plné neistoty, keď ekonomika upadá a počet úmrtí Covid-19 stúpa, vrátane desiatok tisíc v domovoch dôchodcov a v centrách asistovanej starostlivosti.

Teresa Ignacio Gonzalvo a jej manžel Jaime, obaja 68, sa rozhodli presťahovať sa do komunity dôchodcov pre nepretržitú starostlivosť, keď sa neskôr v tomto roku presťahovali z Virginia Beach do Virginie do Indianapolisu, aby mali bližšie k svojim dcéram.

Keď Gonzalvo počul o výlukách v krajine kvôli koronavírusom, povedal: „Uvedomili sme si, že nie sme pripravení stratiť svoju nezávislosť.“

Alissa Ballot (64) plánuje opustiť svoj byt s rozlohou 750 metrov štvorcových v centre Chicaga a zapustiť korene v multigeneračnej cohousingovej komunite, kde susedia zvyčajne zdieľajú stravovacie a rekreačné oblasti a často si navzájom pomáhajú.

„To, čo som sa počas tejto pandémie dozvedela, je to, že na mojich osobných vzťahoch záleží najviac, nie na mieste,“ uviedla.

Kim Beckmanová (64 rokov) a jej manžel Mike boli pripravení vzdať sa bytia majiteľom domov vo Victorii v štáte Texas a pred zásahom Covid-19 sa pripojiť k komunite staršej ako 55 rokov alebo si prenajať samostatný bytový dom v severnom Texase.

Teraz uvažujú o kúpe ešte väčšieho domu, pretože „ak budete v dome neustále, mohlo by vám byť pohodlne,“ uviedol Beckman.

„Všetci, ktorých poznám, o tom hovoria,“ povedal 71-ročný Wendl Kornfeld, ktorý žije na Upper West Side na Manhattane. Dočasne predložila vyhliadku na prechod do komunity dôchodcov pre nepretržitú starostlivosť, ktorá sa buduje v Bronxe.

„S manželom to budeme hrať podľa sluchu; chceme vidieť, ako sa to bude vyvíjať,“ uviedla pandémia.

V Kornfeldových kruhoch sú ľudia viac ako kedykoľvek predtým odhodlaní zostať vo svojich domovoch alebo bytoch čo najdlhšie – aspoň v tejto chvíli. Ich strach: Ak sa presunú do seniorskej komunity, je pravdepodobnejšie, že narazia na ohnisko Covid-19.

READ  Štúdia zistila nové varianty koronovírusu potenciálne rezistentné na protilátky

„Všetci sme počuli o obrovskom počte úmrtí v zariadeniach pre seniorov,“ uviedol Kornfeld. Uznala však, že ľudia, ktorí zostávajú vo svojich domovoch, môžu mať problém nájsť v prípade potreby dostupnú pomoc.

Vyhýbanie sa opatrovateľským domom uprostred pandémie

Podľa najnovšieho sčítania Kaiser Family Foundation zomrelo do polovice augusta na Covid-19 viac ako 70 000 obyvateľov a zamestnancov v opatrovateľských domoch a zariadeniach asistovaného života.

Toto je nedostatočný počet, pretože menej ako polovica štátov nahlasuje údaje o asistovanom bývaní pre Covid-19. Neuvádzajú sa ani údaje o ľuďoch žijúcich samostatne v domoch dôchodcov. (Kaiser Health News je redakčne nezávislý program Kaiser Family Foundation.)

Poznať plán Je potrebný pre chorého príbuzného, ​​stále môže trvať kríza, kým začne konať

V dôsledku toho sa rozšírila nervozita zo života seniorov a v júli hlásilo Národné investičné centrum pre bývanie a starostlivosť o seniorov najnižšiu mieru obsadenosti, odkedy výskumná organizácia začala sledovať údaje pred 14 rokmi.

Obyvateľstvo kleslo viac v asistovanom bývaní (pokles od apríla do júna o 3,2% v porovnaní s januárom až marcom) ako v samostatnom bývaní (pokles o 2,4%). Organizácia nezhromažďuje údaje o domovoch dôchodcov.

V samostatnom prieskume NIC medzi vrcholovými manažérmi v oblasti bývania v auguste 74% uviedlo, že rodiny vyjadrili obavy z presťahovania, pretože prípady Covid sú v mnohých častiach krajiny vysoké.

Prekonanie možnej izolácie

Potenciál sociálnej izolácie je obzvlášť znepokojivý, pretože zariadenia si zachovávajú obmedzenia týkajúce sa rodinných návštev, skupinových stolov a aktivít. (Zatiaľ čo štáty začali povoľovať návštevy vonku v domoch s opatrovateľskou službou a v centrách asistovanej starostlivosti, väčšina zariadení zatiaľ návštevy vnútri neumožňuje – situácia, ktorá zvýši frustráciu, keď bude chladné počasie.)

Beth Burnham Mace, hlavná ekonómka a riaditeľka terénnej pomoci NIC, zdôraznila, že operátori reagovali agresívne zavedením nových bezpečnostných a sanitačných protokolov, presunutím programovania online, pomocou obyvateľom pri obstarávaní potravín a ďalších základných zásob a pravidelnou komunikáciou o Covid-19, a to v komunite ako celku, oveľa pravidelnejšie.

Starší ľudia, chorí a čierni v pandémii: Robím všetko pre to, aby sa tento vírus nezískal.

Mary Kazlusky (76) žije v samostatnom živote v spoločnosti Heron’s Key, komunite dôchodcov pre nepretržitú starostlivosť v prístave Gig Harbor vo Washingtone, ktorá toto všetko a ešte viac robí so sesterským zariadením Emerald Heights v Redmonde vo Washingtone.

READ  Potenciálne nové typy ľadovcov objavené na Marse

„Všetci sa tu cítime bezpečne,“ povedala. „Aj keď sa dôrazne odporúča, aby sme nechodili do svojich bytov, aspoň sa vidíme v hale a dole vo vestibule a dole na palubách vonku. Pokiaľ ide o izoláciu, tu sa izolujete s viac ako 200 ľudí: Vždy je niekto okolo. “

Jeden zamestnanec v Heronovom kľúči mal v auguste pozitívny test na Covid-19, ale zotavil sa. Dvadsať obyvateľov a zamestnancov malo pozitívne výsledky na Emerald Heights. Zomreli dvaja obyvatelia a jeden zamestnanec.

Colin Milner, výkonný riaditeľ Medzinárodnej rady pre aktívne starnutie, zdôrazňuje, že niektoré komunity odvádzajú lepšiu prácu ako iné. Jeho organizácia nedávno zverejnila správu o budúcnosti života seniorov vo svetle pandémie.

Vyzýva prevádzkovateľov, aby zaviedli množstvo zmien vrátane vytvorenia bezpečných oblastí pre návštevy rodín doma aj vonku; poskytovanie vysokorýchlostných internetových služieb v rámci komunít; a zabezpečenie primeraných dodávok masiek a iných foriem osobných ochranných prostriedkov pre obyvateľov a zamestnancov, okrem iných odporúčaní.

Niektoré rodiny si teraz prajú, aby pred začiatkom pandémie zariadili starostlivosť o starších príbuzných v štruktúrovanejšom prostredí. Zisťujú, že starší rodinní príslušníci, ktorí žijú samostatne, najmä tí, ktorí sú krehkí alebo majú mierne kognitívne poruchy, majú ťažkosti s riadením sami.

Smútok zo smrti Covid-19: Mýto pre pozostalých členov rodiny beží hlboko, tvrdí štúdia

„Počujem od mnohých ľudí – väčšinou starších dcér -, že sme čakali príliš dlho na to, aby sme presunuli mamu alebo otca, mali sme hlavu v piesku, môžete nám pomôcť nájsť im miesto,“ povedala Allie Mazza, ktorá vlastní Senior Services Brandywine Concierge na Kennett Square v Pensylvánii.

Zatiaľ čo mnoho operátorov zaviedlo moratórium na sťahovanie na začiatku pandémie, väčšina z nich teraz umožňuje novým obyvateľom, pokiaľ majú negatívny test na Covid-19. Na to, aby ľudia mohli obiehať v komunite, sú potrebné aj karantény v trvaní až dvoch týždňov.

READ  Vesmírny teleskop Euclid "Dark Universe" sa vydal na cestu za odhalením hlbokých kozmických záhad

Mnoho starších dospelých však jednoducho nemá finančné prostriedky na to, aby sa pohli. Podľa štúdie z roku 2019 si viac ako polovica seniorov so stredným príjmom – takmer 8 miliónov starších dospelých – nemôže dovoliť samostatný život alebo komunity s asistenciou.

A viac ako 7 miliónov seniorov je chudobných, uvádza federálne doplnkové opatrenie o chudobe, ktoré zahŕňa hotové liečebné náklady a ďalšie odčerpávanie hotovostných rezerv.

Otázky, ktoré treba položiť

Odborníkom, ktorí môžu uvažovať o bývaní pre seniorov, je potrebné položiť niekoľko otázok:

• Ako komunikuje zariadenie s obyvateľmi a rodinami? Malo prepuknutie Covid? Odhaľuje to prípady a úmrtia Covid? Zdieľa to najnovšie pokyny od federálnych, štátnych a miestnych úradov verejného zdravotníctva?

• Aké protokoly boli zavedené na zaistenie bezpečnosti? „Chcel by som vedieť: Majú pripravený plán pre katastrofy – nielen pandémiu, ale aj povodne, požiare, hurikány, snehové búrky?“ Povedal Milner. „A majú nad rámec plánu nejaké zásoby?“

• Ako komunita zapája obyvateľov? Je online programovanie – hodiny cvičenia, prednášky, stretnutia záujmových skupín – k dispozícii? Sú možné osobné interakcie so zamestnancami? Dohodujú zamestnanci online interakcie cez FaceTime alebo Zoom s rodinou? Sú povolené rodinné návštevy?

„Sociálna angažovanosť a stimulácia sú dôležitejšie ako kedykoľvek predtým,“ uviedol David Schless, prezident Americkej asociácie pre bývanie seniorov.

• Aký je finančný stav a obsadenosť spoločnosti? „Podľa môjho názoru budú nehnuteľnosti s obsadenosťou 90% alebo vyššou schopné odolávať tlaku Covid-19 podstatne viac ako nehnuteľnosti s obsadenosťou pod 80%,“ uviedol Mace z Národného investičného centra pre bývanie a starostlivosť o seniorov. . Vyššia obsadenosť znamená viac výnosov, čo umožňuje inštitúciám lepšie si dovoliť ďalšie výdavky spojené s pandémiou.

„Transparentnosť je veľmi dôležitá,“ uviedol Schless.

KHN (Kaiser Health News) je nezisková spravodajská služba zaoberajúca sa zdravotnými problémami. Je to redakčne nezávislý program KFF (Kaiser Family Foundation), ktorá nie je spojená s Kaiser Permanente.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close