Bratislavské hlavné mestá prehrali s Hydro Fehérvár

včera 21:05
|

Hokejisti iClinic Bratislava Capitals prehrali stredajší zápas 19. kola Medzinárodnej hokejovej ligy (IHL) s maďarským tímom Hydro Fehérvár AV19 1: 3.

AKTUALIZOVANÉ 21:48 PRE ĎALŠÍ VÝSLEDOK

O víťazstve druhého tímu tabuľky rozhodol v 51. min Istvan Bartalis, do prázdnej bránky sa natlačil János Hari. Capitals zostali v tabuľke na deviatom mieste.

ICE Hockey League – predkolo 19. kola:

Bratislava Capitals – Hydro Fehervar AV19 1: 3 (1: 0, 0: 1, 0: 2)

Ciele: 20. Hults – 36. Erdely, 51. Bartalis (Geiger), 60. Hari (Hargrove)

Vylúčení: 3: 5 na 2 min., Presilovky a slabosti: 0: 0, bez divákov

Správy:

Hlavné mestá Bratislavy: Baroš – Sloboda, Fín, Chovan, Guimond, Šedivý, Bohunický, Romančík – Miklík, Bubela, Lapšanský – Čajkovič, Hults, Ahl – Varga, Suja, Higgs – Bezák, Buc, Faith – Šalka

Fehérvár AV19: Ouzas (21. Kornakker) – Campbell, Stipsicz, Vas, Caruso, Szabo, Geiger – Kuralt, Hari, Hargrove – Petan, Sarauer, Erdely – Szita, Bartalis, Mihaly – Kovacs, Sarpatki

V závere úvodnej minúty mohli ísť domáci do vedenia, ale samostatný únik nevyužil Ahl. V ďalšom priebehu prvej dvadsaťminútovky mali viac z hry maďarskí hokejisti, ale domácich viackrát podržal brankár Baroš. Nakoniec Bratislavčania odišli do šatní. Avizovaným vylúčením predviedli skvelú individuálnu akciu Hults a trinásť sekúnd pred prvou sirénou otvoril skóre. Aj v druhej tretine padol iba jeden gól, ale tentokrát sa hráči Fehervára tešili.

V 36. min dopredu chytajúceho Baroša prekonal útočník Erdely a vyrovnal. V polovici tretej tretiny mohol Hults streliť svoj druhý gól v zápase, ale sólový únik sa nepremenil na gól a o pár sekúnd zasiahol druhú stranu. Bartalis sa dostal k puku a dostal hostí od modrej čiary. Fehervárov triumf zabezpečil Hariho v poslednej minúte.