Ekonomika

WTTC volá „povzbudivé správy“ za rozhodnutím EÚ povoliť turistov z USA

Svetová rada pre cestovný ruch a cestovanie (WTTC) privítala rozhodnutie EÚ umožniť turistom z USA cestovať do európskych krajín. „Inšpirujúce správy“, Uvádza správa SchengenVisaInfo.com.

„Dnešné vyhlásenie členských štátov EÚ o opätovnom privítaní amerických ciest je najnovšou povzbudivou správou od svetových lídrov, pretože všetci pracujeme na oživení globálneho odvetvia cestovného ruchu.“ Povedala Virginia Messina, hlavná viceprezidentka WTTC.

Uviedol, že tento krok bol významným krokom k oživeniu ekonomiky a trhu práce v členských štátoch EÚ a USA, čo je teraz veľmi potrebné v dôsledku prepuknutia choroby, ktorá ovplyvnila životy miliónov ľudí.

Podľa najnovších údajov zverejnených Federálnym centrom pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) uľahčuje zahájenie nepretržitej očkovacej kampane EÚ a začlenenie pasu očkovacej látky EÚ GOID-19 bezpečné a udržateľné odstránenie kontrol, ktoré 42 percenta obyvateľov USA, ktorí majú byť úplne očkovaní.

WTTC už predtým ocenila zavedenie pasov COVID-19 európskymi členskými štátmi s tým, že tento krok by mohol ovplyvniť životy miliónov ľudí závislých od odvetvia cestovného ruchu.

Nemecko, Poľsko, Dánsko, Bulharsko, Československo, Grécko a Chorvátsko sú prvými krajinami, ktoré implementujú tento dokument, jeden mesiac pred konečným termínom. Krajiny ako Írsko, Nórsko, Francúzsko, Švajčiarsko, Slovinsko, Rumunsko a Slovensko sú pripravené vstúpiť do brány EUDCC.

Fínsko, Maďarsko a Malta sú v súčasnosti jedinými krajinami vo fáze testovania pasu vakcíny COVID-19 EÚ.

Vakcínový pas COVID-19 umožňuje jednotlivcom, ktorí boli očkovaní proti COVID-19, zotavili sa z vírusu alebo mali negatívny test na korónový vírus, cestovať bez izolácie, keď dorazia do cieľa EÚ. Dokument bude mať jedinečný QR kód na overenie a bude digitálne doručený a vytlačený.

Standardní pas COVID-19 obsahuje informácie o cestujúcom, napríklad meno a priezvisko, dátum narodenia, stav prepustenia, QR kód a stav vakcíny cestujúceho (produkt a výrobca vakcíny, počet dávok a dátum očkovania).

READ  Skupina priateľov Gruzínska OBSE: Spoločné vyhlásenie ministerskej rade OBSE 2022

V pase sa uvedie typ vykonanej skúšky, dátum a miesto skúšky a výsledky testovaných cestujúcich. Naopak pre cestujúcich prekonajúcich vírus bude dokument obsahovať pozitívny dátum výsledku testu, vydavateľa certifikátu, dátum vydania a dátum platnosti dokumentu.

Niektorí z nich cŠpanielsko, Írsko, Dánsko, Cyprus a Grécko umožňujú občanom USA vstup do krajiny bez izolácie. Tento týždeň sa Francúzsko rozhodlo povoliť turistov z USA kvôli silnému uvoľňovaniu vakcín v oboch krajinách. Nemecko taktiež umožní cestujúcim z tretích krajín, ktorí boli očkovaní Európskou lekárskou agentúrou, vstup do krajiny bez izolácie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close