Svet

Záhada stĺpca „mimozemšťania“ pokračuje. Zmizol z Utahu, zmizol aj z Rumunska – Turizmus – Cestovanie

V ten istý deň, keď z púšte v americkom Utahu záhadne zmizol zvláštny kovový stĺp, sa objavil na kopci v Rumunsku. Rovnako ako v Utahu, aj rumunský „monolit zmizol“. Stalo sa to v pondelok 30. novembra „tak záhadne, ako sa zdalo“.

V polovici novembra spozorovali pracovníci Utahu počítajúci ovce z vrtuľníka nad oblasťou južne od Moábu záhadný kovový stĺp.

Pretože zverejnené
uprostred púšte si úrady lámali hlavu nad tým, ako sa tam dostal. Okamžite sa objavili teórie, že nemôže mať mimozemský pôvod.

Aj keď presné miesto monolitu úrady neoznámili, húževnatí amatérski pátrači ho napriek tomu našli v odľahlej oblasti.

O niekoľko dní neskôr však administratíva oznámila, že kolóna zmizla.

V rovnaký deň informovala rumunská tlačová agentúra Ziar Piatra Neamt, že podobný kovový monolit stojí na vrchole Bâtca Doamnei, na kopci neďaleko mesta Piatra Neamț na severovýchode krajiny.

Aj keď sú si obe podobné, je medzi nimi niekoľko rozdielov. Rumunský stĺp je vysoký asi tri alebo štyri metre a javí sa ako dutý, uviedol Žiar Piatra Neamt. Okrem toho je pokrytá prekrývajúcimi sa kruhmi, zatiaľ čo monolit Utah bol hladký.

Agentúra AFP uviedla, že bez precedensu z amerického štátu Utah by informácie o podobnej záhade v Rumunsku zostali v zahraničných médiách pravdepodobne nepovšimnuté.

Aj keď sa rumunská tlač o túto tému príliš nezaujímala, plne ju nahradili sociálne siete, uviedla agentúra AFP.

Vo videu zverejnenom na Facebooku jeden z diskutujúcich označil rumunský monolit za „chudobnú repliku“ Utahu. Vyhlásil, že to bol „skutočne iba starý harabúrd, ktoré tam niekto vložil“.

READ  Zásah Donalda Trumpa počas pokusu o atentát v zlomku sekundy mu zachránil život

„Nie sme schopní ani vyrobiť poriadnu repliku,“ napísal Alexandru, zatiaľ čo iní zaznamenali na budove stopy po zváraní.

Rovnako ako v Utahu však rumunský monolit zmizol.

Kedy Insider
skúmal historické obrázky z Utahu na aplikácii Google Earth, zistil, že v americkej púšti sa objavil záhadný monolit niekedy medzi augustom 2015 a októbrom 2016. História obrázkov z Rumunska nie je v aplikácii k dispozícii.

Jednou z najpopulárnejších teórií je, že stĺpec Utah bol dielom amerického umelca Johna McCrackena, aj keď jeho skutočný pôvod stále zostáva záhadou.

Ďalšou populárnou teóriou, ktorá sa šíri na sociálnych sieťach medzi milovníkmi záhad a paranormálnych javov, je skutočnosť, že má mimozemský pôvod. Inšpiráciou pre tento nápad bol film 2001: A Space Odyssey.

Páči sa vám tento článok?
Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je každý deň prinášať aktuálne správy. Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close