Technológie

Zástupcovia Slovenskej univerzity s prednáškami navštívili Turkménsku štátnu univerzitu

Zástupcovia Ústavu analytickej chémie Slovenskej technickej univerzity (STU) – profesor Ivan Shpanik a vedecká pracovníčka Liudmila Kuvalpoda navštívili Turkménsku štátnu univerzitu Maktymkuly na akademickej misii.

Usporiadali sériu prednášok a laboratórnych kurzov pre študentov a učiteľov, uvádza newscentralasia.net s odvolaním sa na noviny „Neutral Turkmenistan“.

Turkménska štátna univerzita Magtymguly a STU podpísali interdisciplinárnu dohodu na roky 2022 – 2023 o zavedení vyučovacích postupov v oblasti analytickej chémie a nadviazaní väzieb medzi univerzitami v rámci programu spolupráce EÚ „Erasmus +“. Dohoda zabezpečuje aj bilaterálne medzinárodné školenia pre fakulty oboch univerzít.

Preto učiteľ Katedry fyzikálnej chémie, koordinátor projektu turkménskej strany Nurjahan Mylikuliva dvakrát navštívil STU, kde sa zúčastnil školenia na tému „Plynová chromatografia a jej aplikácie“ na pôde Fakulty chemickej a potravinárskej. Technológia. .

Slovenská technická univerzita je veľká univerzita, ktorá ponúka široké spektrum akademických programov. Fakulta potravinárskej a chemickej technológie je jednou z popredných fakúlt STU, pozn.

READ  Prvý notebook na svete s flexibilným displejom

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close