Svet

Zatiaľ čo Nigérijčania očakávajú Sultánovo vyhlásenie, Saudská Arábia oznamuje pozorovanie Mesiaca

Saudskoarabské kráľovstvo oznámilo, že bude dodržiavať lunárny mesiac ramadán, čím pripraví pôdu pre začiatok dlhého islamského pôstu.

Kráľovstvo to oznámilo v nedeľu prostredníctvom svojej X stránky @Haramainfo.

Tweety sčasti zneli: „Pomesiac ramadánu 1445/2024 videný v Saudskej Arábii!

„Po tomto sa zajtra, 11. marca 2024, začína ramadán 1445/2024.

„Po modlitbe Isha začne modlitba Taraweeh v dvoch svätých mešitách.“

PUNCH uvádza, že nigérijská Najvyššia rada pre islamské záležitosti oznámila predbežné dátumy 11. marca a 12. marca 2024 ako počiatočný dátum pre každoročný ramadánový pôst čakajúci na pozorovanie Mesiaca po západe slnka v nedeľu 10. marca.

Vo vyhlásení profesora Salisu Shehu, zástupcu generálneho tajomníka NSCIA, Rada naliehala na moslimskú ummu, aby hľadala daný dátum polmesiaca ramadánu 1445, ekvivalentný 29. šabanu 1445 hidžri.

NSCIA vyzvala moslimských veriacich, ktorí hodnoverne videli polmesiac, aby to oznámili členom Národného výboru pre pozorovanie Mesiaca.

V čase podania tejto správy však sultán ešte nevydá oficiálne oznámenie o začatí pôstu v Nigérii, a to aj napriek oznámeniu Saudskej Arábie.

Všetky práva vyhradené. Tento obsah a iný digitálny obsah na tejto webovej stránke sa nesmie reprodukovať, publikovať, vysielať, prepisovať alebo redistribuovať ako celok ani čiastočne bez výslovného písomného súhlasu spoločnosti PUNCH.

Kontakt: [email protected]

READ  Prezident Haiti opakuje svoju výzvu na dialóg - latinskú abecedu Brenza

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close