Hrá Cristiano Ronaldo dnes večer za Portugalsko proti Slovensku?

Cristiano Ronaldo by mal začať, keď Portugalsko v piatok (13. októbra) na Estadio do Drago bude hostiť Slovensko v kvalifikácii UEFA Euro 2024. Selecao potrebujú predĺžiť svoj perfektný štart do kvalifikačnej kampane.

Ronaldo nevyhral v jedinom kvalifikačnom zápase, ktorý odohral počas poslednej reprezentačnej prestávky v septembri: víťazstvo 1:0 na Slovensku. V tomto zápase dostal žltú kartu, čo znamenalo, že zmeškal ďalší zápas: víťazstvo 9:0 proti Luxembursku kvôli nahromadeniu žltých kariet.

Teraz je späť z trestu a mal by byť kapitánom Selecaa proti Slovensku. Manažér Roberto Martinez má na výber množstvo útočiacich hráčov, aby sa stali partnerom Ronalda. Rafael Leo, Goncalo Ramos a Bernardo Silva sú všetky životaschopné možnosti.

Selecao vyhralo všetkých šesť kvalifikácií na Euro 2024 a má päťbodový náskok pred druhým Slovenskom v skupine J. Portugalsko sa s nimi opäť stretáva po minulomesačnej výhre 1:0 na Slovensku.

Cristiano Ronaldo odohral v predchádzajúcom zápase celých 90 minút, no neskóroval. Jeho bývalý spoluhráč z Manchestru United Bruno Fernandes strelil jediný gól zápasu.

Výhra proti Slovensku by potvrdila postup Martineza vo finále 2024, kým Island vyhrá skupinu, ak sa vyhne prehre s tretím Luxemburskom.

Ako sa darilo Cristianovi Ronaldovi za Portugalsko v prebiehajúcej kvalifikácii na Euro 2024?

Napriek tomu, že má tento rok 38 rokov, Cristiano Ronaldo nepreukázal žiadnu formu rýchlosti pre Portugalsko.

V kvalifikačných zápasoch strelil päť gólov. To zahŕňa proti sebe proti Lichtenštajnsku a Luxembursku na odštartovanie kampane. Skóroval aj proti Islandu.

Ronaldo je s piatimi gólmi tretím najlepším strelcom v kvalifikácii na Euro 2024 spolu so Švajčiarom Harrym Kaneom a Jackiem Amdonim.

Romelu Lukaku vedie tabuľku strelcov s ôsmimi gólmi, zatiaľ čo dvojica Manchestru United Rasmus Hojlund a Scott McTominay je druhá so šiestimi.