Wales sa na Slovensku uklonil, aby zvýšil tlak na Page

Keď Wales začiatkom tohto roka organizoval priateľský zápas, dúfali, že bude súčasťou ich príprav na tohtoročné letné Euro – v marci prehrali s Poľskom vo finále play-off na penalty.

Wales bol späť v akcii pred tromi dňami proti Gibraltáru v Portugalsku. Očakávalo sa, že to bude priama príležitosť postaviť niekoľko debutantov proti menšiemu súperovi, ktorý vlani v októbri porazil 4:0.

Avšak a Rozpačitá kresba Proti strane zloženej prevažne z brigádnikov – prvýkrát sa Gibraltár vyhol porážke od roku 2022 – to zmenilo náladu v tábore Walesu na túto cestu na Slovensko.

Aj keď chýbali veteráni Ben Davies, Joe Roden, Chris Mebham, Connor Roberts, Nego Williams, Harry Wilson, David Brooks a Aaron Ramsey, strana urobila sedem zmien oproti porážke na Gibraltári a vrátila sa v Trnave do známejšieho zloženia. .

Keďže chýbala celá obrana prvej voľby, Ampadu sa presunul zo stredu poľa na stredného obrancu, kde v tejto sezóne exceloval za Leeds United v Championship.

Dvadsaťtriročný hráč viedol svojich menej skúsených defenzívnych náprotivkov v úvodných fázach hry, no provizórna záloha Walesu začala nakoniec škrípať a mali šťastie, že nezaostali, keď bola Hankowova dobre vyvedená hlavička zakázaná pre ofsajd.

Na druhej strane ihriska mali hostia rýchle šance na protiútoky, ale pomalá rozohrávka a zvláštna nechuť strieľať ich zneškodnili.

Pred prestávkou si vytvorili jasnú šancu, keď Josh Sheehan z priameho kopu smeroval popri Kieferovi Mooreovi do horného rohu, no brankár Newcastlu United Martin Dúbravka tečoval loptu nad brvno.

Práve vo chvíli, keď sa Wales dostal do úzadia, zaostal, keď Kuka nízka strela prešvihla slepého Warda do siete.

Bol to nešťastný koniec prvého polčasu, kde Wales ukázal známky povzbudenia – ale po prestávke sa potopili bez stopy.

READ  Kanada zdolala Slovensko 2:1 v rozstrele na MS v hokeji.