Hlavné správy

Juraj Slafkovský získava pre Slovensko prvú olympijskú hokejovú medailu

Napriek tomu, že Švédsko inkasovalo vo finále niekoľko gólov, pôsobilo vo večernom pokuse o gól úplne bez života. Slovensko bolo lakomé počas celej defenzívnej hry, skôr ako si to Švédi uvedomili, a so Slafkovským prehrávali v záverečných minútach 4:0. Paul Regenta Obe zakopali prázdne bránky, aby spečatili víťazstvo.

Slovensko sa stalo jedným z najlepších príbehov mužskej súťaže. Od Slovákov sa nečakal boj o medailu a mnohí ich považovali za jeden z najslabších tímov v športe. Tím Underdog sa však po strate prvých dvoch rámp vydal na víťaznú sériu v troch zápasoch a neobjavil sa v hre o zlato.

Slováci síce nezískali zlato, ale je to príbeh, ktorý môže zmeniť celú krajinu na šport. Je to nepochybne najväčšia výhra hokeja na Slovensku.

„Poďte s nami na Slovensko a uvidíme, čo sa teraz na Slovensku deje,“ povedal. V kresťanskom Bospore. „Choďte sa pozrieť, nielen hokejisti, ale každý vie, čo to znamená.“

„Je to pre všetkých ľudí. Je to história.“

Po získaní bronzovej medaily zostáva v mužskej olympijskej hokejovej súťaži už len jedna hra – šport o zlatú medailu. ROC a Finland Gold sa stretnú v sobotu večer o 23:10 ET. Hru je možné použiť a streamovať na NBCOlympics.com, NBC Sports PávBude sa vysielať aj na národnej úrovni v Spojených štátoch.

Kliknite Tu Kliknutím zobrazíte všetky štatistiky víťazstva Slovenska proti Švédsku Tu Opakujte celú akciu od začiatku do konca.

READ  Slovenská koaličná strana dokončuje vystúpenie z vlády

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close