Hlavné správy

Na Slovensku sú v prevádzke elektrické vlaky Kiss

26.02.2024

Národný dopravca ZSSK uviedol do prevádzky prvý zo svojich poschodových elektrických vlakov Stadler Kiss, informoval spravodajský portál o železničnej doprave. Železničné zásobovanie.

V auguste 2021 bol Stadler vybraný na dodanie štyroch dvojposchodových vlakov so šiestimi vozňami, každý do 28 mesiacov.

Renfe kupuje kočíky od Tatravagongy

Dohoda bola podpísaná v decembri toho istého roku s finančnými prostriedkami z Európskej únie v celkovej výške viac ako 75 miliónov eur.

Každý elektrický vlak má 611 miest na sedenie, z toho 30 miest v prvej triede, s bezstupňovým nástupom a štyrmi toaletami, vrátane jedného pre cestujúcich so zníženou pohyblivosťou.

K dispozícii sú multifunkčné priestory pre vozičkárov, bicykle, kočíky a batožinu, vlaky sú vybavené klimatizáciou, informačnými systémami pre cestujúcich, Wi-Fi, kamerovým systémom, elektromermi a systémom počítania cestujúcich.

Správy o železničnom podnikaní, priemysle a železničných technológiách, ktoré ste možno prehliadli:

MRS Logística objednáva 30 motorov Wabtec

Na našej stránke nájdete najnovšie správy zo železničného priemyslu vo východnej Európe, v bývalom Sovietskom zväze a vo zvyšku sveta Facebook, Twitter, LinkedInPodľa Online magazín o zásobovaní železníc.

Umiestnite svoje reklamy na webový portál a časopis o železničnej doprave. K dispozícii sú podrobné informácie Súprava železničných zásobovacích médií

READ  CORONAVÍRUS Zachránenej sestre († 29) nedokázali záchranári pomôcť: FOTO Hrdinský čin jej otca

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close