Hlavné správy

Andy Warhol predstavuje silný vzťah medzi Slovenskom a USA

Humenné, 18. augusta (TASR) – Osobnosť umelca Andyho Warhola predstavuje silný vzťah medzi Slovenskom a Spojenými štátmi. Veľvyslanec USA to povedal na Slovensku Bridget Brinková počas svojej návštevy v Humennom. V utorok sa stretla so starostom mesta a prezrela si renesančný kaštieľ, v stredu sa stretne so starostou Sniny a výlet do Národného parku Poloniny.

Som veľký fanúšik Andyho Warhola. Úprimne povedané, toto múzeum (Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach, poznámka TASR) ma ctí. Nie sme na konci našich rokovaní a rokovaní, ale budú mi požičiavať pár diel Andyho Warhola do môjho bydliska. Pri zbierke z Ameriky to bude ukážka tohto silného vzťahu,„Priznala sa Brinková. Na jednej strane zdôraznila skutočnosť, že Spojené štáty boli jednou z krajín, ktoré pomohli založiť Československo, a tiež“obrovský počet ľudí„z východného Slovenska, ktorý emigroval do USA a“pomohol ich vybudovať„.

Podľa Brinkovej je týždenný pobyt na východe Slovenska venovaný stretnutiam so zástupcami miestnych samospráv a zástupcom súkromných spoločností, ale aj poznatkom o rozdieloch medzi hlavným mestom a regiónmi na východnom Slovensku. „Rozdiely pre mňa zdôrazňujú dôležitosť toho, že sa Spojené štáty snažia spojiť a stretnúť ľudí nielen v Bratislave, ale po celej krajineNa stretnutiach sa zaujíma o problémy, ktorým čelia obyvatelia regiónov, o možnosti ich rozvoja a o možnosť pomoci zo strany Spojených štátov. „Zaujímala sa o hospodársku oblasť, ale aj o vzdelávanie, problémy väčšiny a menšiny, ako aj o regionálny rozvoj„vysvetlil starosta mesta Humenné Miloš Meričko a dodal, že tiež požiadal Brinkovú o možnosť zorganizovať stretnutie s americkými investormi, najmä v oblasti IT.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close