Hlavné správy

Česká republika mení pravidlá nosenia závojov: od septembra nebudú na týchto miestach povinné

Závoje budú naďalej povinné v hromadnej doprave, na úradoch a orgánoch verejnej správy alebo v sociálnych a zdravotníckych zariadeniach, informuje spravodajský portál Novinky.cz. V pondelok minister zdravotníctva Adam Vojtěch uviedol, že závoje budú povinné v obchodoch alebo v dopravných prostriedkoch, povinnosť v reštauráciách neočakával. V stredu na tlačovej konferencii povedal, že aj v reštauráciách a kaderníctve musia mať ľudia ochranu nosa a úst.

„Teraz sme diskutovali o výhodách a nevýhodách toho, čo je možné vďaka inteligentnej karanténe, aby sme mohli pohotovo reagovať,“ Vojtěch uviedol na začiatku štvrtkovej tlačovej konferencie. Podľa neho táto rozprava od pondelka prešla „určitým vývojom“, je to však relatívne „zásadná zmena, a preto sme sa k nej dnes vrátili“. Niektoré z opatrení, ktoré v stredu vyhlásil Vojtěch, kritizoval premiér Andrej Babiš. „Som trochu šokovaný tým, čo vyšlo z ministerstva zdravotníctva. Nepáči sa mi to vôbec,“ citoval premiér Rádžurnál.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Rúšky nebudú napríklad v kaderníckych salónoch, obchodoch, reštauráciách, fitnes centrách, krytých bazénoch alebo školách. Budú tam povinné, iba ak bude oblasť na semafore „koronavírusová semafor“ označená oranžovou farbou, čo znamená začiatok prenosu v komunite, napísal Novinky.cz. Od 1. septembra budú závoje opäť povinné vo verejnej doprave, v kanceláriách, v orgánoch verejnej správy, vo volebných miestnostiach, v sociálnych a zdravotníckych zariadeniach.

READ  Koľko je dnes večer AEW Battle of the Belts VI? Kompletný potvrdený zoznam zápasov pre dnešnú epizódu v Kingstone, Rhode Island

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close