Liga majstrov: Barcelona porazila Ferencvárosa s Róbertom Makom

včera 23:05
|

Hráči FC Barcelona potvrdili úlohu obľúbenca a v G-skupine zdolali na svojej pôde Budapešť Ferencváros 5: 1. Slovenský reprezentant Róbert Mak sa ujal vedenia v 71. minúte.

Duel FC Barcelona – Ferencváros ste mohli sledovať ONLINE na ŠPORT.sk >>

Ferencváros do polovice prvého polčasu obľúbencovi odolával, potom však vo vlastnej šestnástke fauloval Adnan Kovacevic a Lionel Messi poľahky premenil na jedenásť. Ešte do prestávky zdvojnásobil vedenie domácich Anssumane Fati. Po zmene strán pridal Philippe Coutinho tretí zákrok Barcelony.

V 68. minúte mohol Gerard Pique zvýšiť svoj náskok prienikom stredom poľa, ale jeho strela skončila na brvne. To však bolo od Ferencvárosa všetko a Barcelona si strážila tri body. Na záver pridala ďalšie dva góly zásluhou Pedriho a Ousmana Dembeleho.

Duel Dynamo Kyjev – Juventus ste mohli sledovať ONLINE na SPORT.sk >>

Juventus Turín

Zdroj: Reuters

Juventus sa v úvodnom zápase G-skupiny na pôde Dynama Kyjev musel zaobísť bez Cristiana Ronalda. Portugalský útočník je v karanténe po pozitívnom teste na koronavírusy počas reprezentačného stretnutia. V 80. minúte musel striedať Andrea Pirlo. Giorgio Chiellini nastúpil za Merih Demiral. Juventus mal v prvom polčase niekoľko príležitostí, pokus Federica Chiesu však zneškodnil Heorhi Buščan.

Turínčania na začiatku zažili druhú polovicu. Strelu Dejana Kulusevkého vyrazil brankár, ale nedokázal hru dokončiť. Španielsky útočník pridal aj gólovú poistku, keď si v závere duelu narazil na center Juana Cuadrada a v bezprostrednej blízkosti nedal domácemu brankárovi šancu.

G-skupina:

FC Barcelona – Ferencváros Budapešť 5: 1 (2: 0)

Ciele: 27. Messi (z 11 m), 42. Fati, 52. Coutinho, 82. Pedri, 89. Dembele – 70. Charatin (z 11 m). ČK: 68. Pique (Barcelona). Rozhodca: Schärer (CHE)

READ  Slovensko zostáva na MS juniorov neporazené po výhre 8:4 nad Nórskom