Zábava

Zmenilo mi to život, hovorí Bahul

Bratislava 25. septembra (TASR) – Poznávacím znamením divadelného, ​​filmového a televízneho herca Milana Bahúla je jeho vysoká postava. Patrí k najvyšším hercom v bývalom Česko-Slovensku. Sám tiež uvažoval o takzvanom československom hercovi, pretože dostal viac hereckých príležitostí od našich západných susedov.

Divákom na Slovensku a v Českej republike je známy z populárnych televíznych seriálov ako Ordinace v růžích zahrady (2005), Búrlivé víno (2012) alebo Chlapi neplaču (2012). V piatok 25. septembra sa Milan Bahúl dožije 60 rokov.

Milan Bahúl sa narodil 25. septembra 1960 v Bratislave. Účinkovať začal v bratislavskom Parku kultúry a oddychu (PKO) v dramatickom kruhu Karla Laurincovej, ktorá bola matkou slovenského herca, režiséra a textára Zora Laurinca. Pôvodne chcel študovať ako letecký mechanik, ale letecká tragédia na Zlatých pieskoch v Bratislave v roku 1976, ktorej bol svedkom, zmenila jeho životné plány. Po štúdiu na gymnáziu sa prihlásil na bratislavskú Vysokú školu múzických umení (VŠMU).

Vo štvrtok 28. júla 2011 uplynie 35 rokov od jednej z najväčších leteckých katastrof na území bývalého Česko-Slovenska. Na palube lietadla IL-18, ktoré narazilo do bratislavského prírodného kúpaliska Zlaté piesky, zahynulo 76 ľudí. Na obrázku sa navijak zastavil, vypol motory a nastalo ticho.
Foto: TASR – Juraj Pucher

Vo štvrtok 28. júla 2011 uplynie 35 rokov od jednej z najväčších leteckých katastrof na území bývalého Česko-Slovenska. Na palube lietadla IL-18, ktoré narazilo do bratislavského prírodného kúpaliska Zlaté piesky, zahynulo 76 ľudí. V týchto chvíľach nikto na obraze nič nehovoril, nedávali sa nijaké pokyny, ľudia stáli okolo a bolo počuť iba zvuk navijaka.
Foto: TASR – Juraj Pucher

Vo štvrtok 28. júla 2011 uplynie 35 rokov od jednej z najväčších leteckých katastrof na území bývalého Česko-Slovenska. Na palube lietadla IL-18, ktoré narazilo do bratislavského prírodného kúpaliska Zlaté piesky, zahynulo 76 ľudí. Na snímke pri brehu boli už viditeľné identifikačné značky a na zadnom krídle československá vlajka.
Foto: TASR – Juraj Pucher

Po počiatočnom angažmán v Štúdiu S bol päť rokov členom Divadla Slovenského národného povstania (SNP) v Martine (dnes Slovenské komorné divadlo). V roku 1989 prešiel na bratislavskú Novú scénu a v rokoch 1992 – 2008 pracoval v Činohre Slovenského národného divadla (SND).

Jeho filmografiu tvoria predovšetkým televízne filmy a seriály, ale zahral si aj v americkom fantasy Dragonheart (Dračie srdce, 1996) alebo Frankenstein (2004), v ocenenom filme Nejasná správa Juraja Jakubiska o konci sveta (1997) ) a v rozprávkach Láska na vlásku (2014). ) a Kúzelný kameň (2019).

V Českej republike si získal obľubu vďaka rozprávke Pán hradu (1999), po ktorej nasledovala úspešná séria Dobrá štvrť (2005) alebo Posledná sezóna (2006).

READ  Kryštof, česko-slovenská dobová hra o viere, nádeji a obeti, vstupuje do postprodukcie

Doma rezonoval ako mafián Tóth v Búrlivom víne (2012) alebo ako benevolentný Vincent Polák zo série Muži neplačú (2012). V poslednej dobe ho diváci mohli vidieť v postave režiséra v seriáli ZOO (2016), v akčnej sérii z prostredia elitných policajtov Behind the Glass (2016) a v rodinnej sérii z nemocničného prostredia Red Páska (2020).

Bahúlovi hereckí kolegovia na neho nedajú dopustiť, okrem svojej postavy oceňuje aj jeho znalosti alternatívnej medicíny, ktorej sa venuje už viac ako 30 rokov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close