Svet

Znepokojivé video ukazuje, ako Hamas unáša izraelského právnika Amita Susanu World News

Znepokojujúce video ukazuje moment, keď teroristi z Hamasu uniesli izraelskú právničku počas prekvapivého útoku 7. októbra. Izraelská televízia Channel 12 tento týždeň odvysielala klip zachytávajúci únos 40-ročného Amita Susana. Z jej domu v kibuci Gaffer Azza bolo vidno niekoľko teroristov pochodovať za ňou.

Jeden z teroristov Hamasu, Amit, je videný, ako sa Susanna opiera o rameno a snaží sa ju udržať v pokoji (Kanál 12).

Na videu je vidieť Sausana, ako sa snaží uniknúť z mužských pazúrov. Jeden z teroristov Hamasu ju potľapká po ramene a snaží sa ju upokojiť. Susana však pokračuje v kopaní, keď sa jej ďalší terorista pokúša chytiť za nohu.

Zostaňte v spojení s najnovšími správami na kanáli HT na Facebooku. Pridať sa teraz

Jej zdvihák je stlačený nadol a zvyšok skupiny sa zastaví a obklopí Susannu, zabalí ju do plachty, zdvihne ju a opäť ide dopredu.

Hamas teraz prepustil Susanu. Bol medzi poslednou skupinou rukojemníkov, ktorých prepustili pred koncom sedemdňového prímeria medzi Hamasom a Izraelom. Prepustili ho spolu s izraelsko-francúzskou občiankou Miou Schemovou.

Amit Susana, 40, ktorý bol zajatý ako rukojemník počas útoku Hamasu na Izrael 7. októbra, sa objavuje na tomto nedatovanom obrázku letáku, ktorý agentúra Reuters získala 30. novembra 2023 (Fórum rukojemníkov a zmiznuté rodiny/Príručka cez REUTERS) (cez REUTERS)
Amit Susana, 40, ktorý bol zajatý ako rukojemník počas útoku Hamasu na Izrael 7. októbra, sa objavuje na tomto nedatovanom obrázku letáku, ktorý agentúra Reuters získala 30. novembra 2023 (Fórum rukojemníkov a zmiznuté rodiny/Príručka cez REUTERS) (cez REUTERS)

V ten deň bolo prepustených desať rukojemníkov. Výmenou za to Izrael prepustil niekoľko palestínskych väzňov vrátane ôsmich žien a 22 maloletých chlapcov, uvádza The Palestinian Prisoners Club.

Denník The Times of Israel uviedol, že Souzana Kafar žila sama v Azze a keď ju uniesli, skrývala sa v bezpečnej miestnosti vo svojom dome. V tom čase trpel horúčkami.

Hamas v rámci dohody o prímerí prepustil viac ako 100 rukojemníkov. Izrael však odhaduje, že v Gaze je stále v zajatí 140 ľudí.

Pred niekoľkými dňami sa na internete objavili mrazivé obrázky a videá, ktoré údajne zverejnilo vojenské krídlo Hamasu a na ktorých sú maskovaní teroristi, ako sa lúčia s izraelskými rukojemníkmi po tom, čo ich odovzdali Červenému krížu. Videá a obrázky ukazujú, ako teroristi vedú rukojemníkov, odovzdávajú si ich a lúčia sa a rukojemníci ustupujú. Na niektorých deťoch je vidieť, ako sa smejú. Niektorí používatelia sociálnych sietí však poukázali na to, že teroristov bolo počuť, ako prikázali rukojemníkom, aby sa „stále pohybovali“.

READ  Učiteľ kontaktoval šiestich bývalých študentov vo veku 13-14 rokov na Snapchate, pričom jedného opísal ako „malú jazdu“ a druhému poslal čiastočnú fotografiu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close