Zábava

10 európskych miest, ktoré musíte navštíviť túto jeseň

Jeseň je ideálna na cestovanie po európskych mestách s lepším počasím a menším počtom turistov v porovnaní s letom.

Na rozdiel od veľkých miest je táto sezóna skvelou príležitosťou, ako spoznať aj menej známe miesta kontinentu. Za týmto účelom sme pre vás zostavili 10 malých a obzvlášť prekvapivých miest, ktoré musíte túto jeseň navštíviť.

Salzburg, Rakúsko

Toto slávne mesto je rodiskom Mozarta a dejiskom filmu „The Sound of Music“. Salzburg, ktorý sa nachádza na hranici s Nemeckom, má dobre zachované starobylé budovy, ktoré vás vrátia o 400 rokov späť.

Štetín, Poľsko

Ako siedme najväčšie mesto Poľska, Štetín leží na poľsko-nemeckej hranici, má rušný prístav a rieku. Je to obľúbená destinácia nemeckých turistov aj miestnych obyvateľov. Mesto vyniká jedinečnou architektúrou a miestnou výrobou piva a vodky.

Luxemburg City, Luxemburg

Napriek tomu, že ide o jedno z najmenších hlavných miest Európy, Luxemburg, jedna z najmenších krajín kontinentu, je často označovaná ako „Gibraltár severu“ kvôli množstvu stredovekých budov a palácov. Mesto sa môže pochváliť impozantným starobylým centrom a úchvatným výhľadom na celú krajinu.

Pula, Chorvátsko

Pula, ktorá sa nachádza neďaleko talianskych hraníc, má bohatú históriu zdobenú rímskymi ruinami a pulzujúcou vinárskou a rybárskou scénou. Toto malebné prístavné mesto vyžaruje historický šarm a stojí ako klenot pri Jadranskom mori.

Bruggy, Belgicko

Bruggy nachádzajúce sa v severnom Belgicku si zachovali svoje stredoveké staré mesto zo stredoveku. Po príchode vás očaria usporiadané ulice mesta, farebné fasády, kľukaté dláždené uličky, malebné kanály a ikonická zvonica, ktorá označuje Bruggy.

Poďakovanie: IngImage

Vaduz, Lichtenštajnsko

Táto malá krajina, ktorá leží medzi Švajčiarskom a Rakúskom, je opradená históriou. Vaduz, hlavné mesto, má len 5000 obyvateľov. Za mestom môžete preskúmať alpské hory krajiny, miesta, ktoré svojou krásou a krásou pripomínajú susedné Alpy.

Poďakovanie: IngImage

Lausanne, Švajčiarsko

Lausanne sa nachádza na severnom brehu Ženevského jazera a je známe ako jedno z najkrajších miest vo Švajčiarsku. Okolie je známe svojou miestnou výrobou vína, kulinárskymi špecialitami a ohromujúcou prírodnou krajinou. Lausanne má mnoho hradov a historických budov, vďaka čomu je skvelou základňou pre jednodňové výlety do okolitých atrakcií.

Bratislava Slovensko

Zatiaľ čo mnohí cestovatelia zvažujú návštevu Viedne, susedná Bratislava zostáva do značnej miery neobjavená. Hlavné mesto Slovenska je kultúrnym centrom tejto špičkovej európskej krajiny. Bratislava, ktorá sa rozprestiera na brehu rieky, sa môže pochváliť malebným šarmom, cenovou dostupnosťou a fascinujúcim množstvom historických pamiatok.

Tallinn, Estónsko

Poďakovanie: IngImage

Tallinn, ktorý sa nachádza v blízkosti južného pobrežia Fínskeho zálivu, môže byť menej známy ako jeho pobaltské náprotivky, ale často je oslavovaný ako jedno z najkultúrnejších, najrozvinutejších a najprogresívnejších miest v Európe. Krása Tallinnu s idylickým šarmom na rovnakej úrovni ako jeho južní susedia zanechá trvalý dojem.

Caceres, Španielsko

Neďaleko portugalských hraníc je Cazares fascinujúcou zmesou kultúr. Mesto, ktoré založili Rimania, dnes ponúka stredoveké ulice, renesančné paláce a pôsobivé hradby. Jeho staré mesto je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO a celé mesto je rajom pre gurmánov, keďže v roku 2015 bolo pomenované hlavným mestom gastronómie Španielska.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close