šport

10 vecí, ktoré ste o Danile Khanduchovej nevedeli

Autor: Elena Scouro Fotografický kredit: Mark Peterson/Carleve
Jednou z najznámejších tvárí tenisu je 28-ročná Danyla Hantuchová. Od roku 1999 Slovenka precestovala svet s WTA Tour a je známa ako jedna z najláskavejších a najpracovitejších hráčok. Zistite o nej trochu viac:

1. Obhajkyňa titulu konečne obhajuje: Handúchová vyhrala päť titulov na okruhu WTA, no jeden minulý víkend úspešne obhájila. Pattaya Open vyhrala, keď vo finále zdolala Mariu Kirilenkovú 6-7, 6-3, 6-3.

2. Kariéra Grand Slam v zmiešanej štvorhre: V roku 2005 sa Handuchová stala piatou tenistkou, ktorá vyhrala tituly v zmiešanej štvorhre na všetkých štyroch grandslamových turnajoch počas svojej kariéry: 2001 Wimbledon (s Leošom Friedelom), 2002 Australian Open (s Kevinom Ullitom), French Open 2005 (s Fabrice Santoro) a US Open 2005 (s Maheshom Bhupathim).

3. Je viacjazyčná: Hantuchová hovorí po slovensky, nemecky, anglicky a pár slov po taliansky. „So slovenčinou sa dorozumiete niektorými jazykmi ako čeština, slovinčina, chorvátčina,“ povedal. „Prvý jazyk, ktorý som sa naučil, bola vlastne nemčina, pretože k Nemecku a Rakúsku máme veľmi blízko, takže v škole je to prvý jazyk, ktorý vás na Slovensku učia.“

4. Tenisové preferencie: Handúchovej je podľa jej profilu WTA obľúbeným povrchom tráva a jej obľúbeným podujatím je Wimbledon.

5. Je labužníčka: Handuchová vymenúva svoje obľúbené jedlá: „Čokoľvek moja mama navarí. Keď cestujem, mám rád taliančinu – pizzu, cestoviny – mám rád aj sushi a palacinky s Nutellou!“

6. Bola v edícii plaviek Sports Illustrated: V roku 2009 sa Handuchová objavila v prestížnej edícii plaviek Sports Illustrated po boku tenistiek Marie Kirilenkovej a Tatiany Golovin. Film mal názov „Volley of Dolls“. Počas návštevy časopisu Khantusová povedala: „Bolo to naozaj vzrušujúce. Myslím, že snom každého dievčaťa je byť súčasťou SI a bol to úžasný zážitok.

READ  Kwon Soon-Woo opustil Australian Open v prvom kole

7. Dream Boys a Deal Breakers: Hantuchová povedala, že jej vysnívaný chlapec „má to najlepšie srdce, rozosmieva ma a je vo vnútri tým najlepším človekom.“ Keď príde na vybavovačky, nemá rada, „keď chlap mešká, hovorí o sebe, neotvára mi dvere.“

8. Mladý Beethoven: Hantuchová študovala klasický klavír od 6 do 14 rokov.

9. Talianske vplyvy: Hantuchová má na Taliansko chuť. Jej obľúbeným mestom je Rím, jej obľúbeným filmom je Gladiátor a medzi jej obľúbených návrhárov patria Armani, Cavali a Missoni.

10. Vekom múdrejšia: Hantuchová vo svojich 28 rokoch hovorí, že je na kurte sebavedomejšia, vyrovnanejšia, pokojnejšia a psychicky silnejšia. „Sústredím sa na svoju hru bez toho, aby som sa obával o súpera alebo pochyboval o sebe.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close