FC Seattle Saunders vs. LAFC – Správa o futbalovom zápase – 19. júna 2022

Remíza Christiana Aranga v 79. minúte proti Saunders FC v sobotu v Seattli umožnila LAFC utiecť s bodom za remízu 1:1.

Po niekoľkých hrozbách sa LAFC napokon prebil gólom, dostal odrazenú prihrávku v šestnástke Aranga a vkĺzol do svojej hlavičkovej tyče popri tečom Stephenovi Free.

Žreb zabezpečil, že LAFC (9-3-3, 30 bodov) zostane na čele ligy až do víkendu. LAFC je v tejto sezóne v zápase 4-2-1.

MLS na ESPN +: Streamujte živé hry, prehratia (iba USA)

Útočník Seattlu Albert Rusnak skóroval v 58. minúte a strelil svoj prvý gól od januára, keď podpísal zmluvu so Saunders (6-6-2, 20 bodov).

Skóre skončilo tak, že Rusnák, ktorý sa po štyroch zápasoch so slovenskou reprezentáciou vrátil do MLS, bol tri týždne vyťažený.

Brankár LAFC Maxime Crepeau sa zdal byť nečakaným pre spoluhráča Ilieho Sancheza, Rusnak poľahky zachytil loptu a následne strelil gól Go-Ahead.

Napriek slušnému počtu príležitostí bolo cieľom tohto gólu, aby mohli inkasovať Sounders. Seattle nie je na poslednom treťom mieste s prihrávkami navyše, váhavými strelami a kopmi mimo bránky.

Popredného strelca Saundersa Raula Ruidiasa vyradilo zranenie podkolennej šľachy.

Saunders majú v posledných šiestich zápasoch bilanciu 4-1-1.

Na druhej strane, Los Angeles malo najlepšie príležitosti v rýchlo rastúcich hrách. Free musel urobiť pár zákrokov Rapid-Fire dvakrát – najprv na Aranga a Dannyho Musovského neskoro v prvom polčase, potom na Ryana Hollingsheada a Aranga v 64. minúte.

Arango viedol LAFC štyrmi strelami a jeho tlak sa napokon vyplatil štvrtým gólom v sezóne.

Rusnák a Christian Roldan viedli nad Saunders s tromi strelami.

Seattle mal náskok 13-11 na celkové strely, ale bol 7-5 pozitívny na strely nad Los Angeles.

READ  UK a ďalší vyhľadávajú lekcie zo slovenského programu hromadných testov Kovit | Svetové novinky

Obrancu Saunders Xavier Areca vyradilo z hry zranenie stehennej šľachy v 74. minúte.