Ekonomika

4ka zverejnila nové miesta s vlastnou sieťou: Odkiaľ signál prišiel

Operátor naďalej oznamuje, že vylepšuje sieť aj v mestách, kde už má signál.

4ka pred mesiacom uviedlaže o nových lokalitách so signálom 2G a 4G nebude informovať až do konca roka, alebo začiatkom roku 2021. Nakoniec si to rozmyslela a zoznam poskytla teraz.

„S potešením oznamujeme všetkým našim zákazníkom, že sme rozšírili naše pokrytie na nové miesta. Aj milovníci turistických oblastí si prídu na svoje, pretože náš signál je teraz k dispozícii v Oščadnici ktorého Oravski Vesel, “Uviedol Patran Kollaroci, technický riaditeľ spoločnosti Swan Mobile.

Signál sa zvýšil aj v obciach Kluknava, Víťaz, Zborov, Limbach, Batizovce, Liptovské Sliače, Spišské Bystré, Družstevná pri Hornáde, Richnava alebo Rovinka. V spomínaných lokalitách žije približne 35 000 ľudí.

Zlepšuje tiež pokrytie v mestách

Operátor vždy sprístupní svoju vlastnú 2G sieť, ktorá je primárne určená na volanie a SMS, a 4G sieť s teoretickou rýchlosťou 73/23 Mbit / s. 4ka hovorí, že pokračuje v zlepšovaní signálu v mestách.

„Naším cieľom je okrem rozšírenia nových lokalít aj posilnenie súčasnej infraštruktúry vybudovaním ďalších vysielačov v oblastiach, kde už máme pokrytie. V posledných mesiacoch sme doplnili existujúcu sieť, najmä v mestách Bratislava, Banská Bystrica, Ves, Lučenec, Poprad, Snina a Medzev, “Informoval Kollaroci.

4ka stále nemá pokrytie vo všetkých slovenských mestách.

Prečítajte si tiež

4ka stále nepokrýva všetky mestá. Ako vysvetľuje operátor

Samotný mobilný signál je podľa operátora dostupný pre viac ako 80 percent ľudí. Zároveň využíva aj 3G sieť od Orangeu s pokrytím 95 percent populácie.

READ  Ukrajina môže v septembri povoliť vývoz 100 000 ton uhlia do Poľska

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close