Belgicko 0:1 Slovensko: Romelu Lukaku odmietol dva góly v prvom šoku na EURO 2024.

Slovensko ohromilo favorita skupiny E Belgicko v úvodnom zápase Eura 2024 v chaotickom stretnutí vo Frankfurte.

V posledných minútach nastala dráma, keď si Romelu Lukaku myslel, že vyrovnal, no videoasistent rozhodcu (VAR) to vylúčil pre hru rukou v rozostavení.

Bol to jeho druhý gól, predtým ho vylúčil VAR po tečovanej hlavičke Amata Onana.

Ivan Schranz posunul Slovensko dopredu, využil chybu Jeremyho Doku z Manchestru City a šokoval Belgicko, tretiu krajinu na svete – Slovensko je o 45 miest nižšie na 48. mieste.

Po premeškaní nespočetných šancí, mnohí padli na najvyššieho strelca všetkých čias Lukaku, Belgicko nakoniec vyšlo naprázdno.

V neuveriteľných 90 minútach bol striedajúci Johan Bakayoko odmietnutý skvelým gólom Slováka Davida Hanka.

Lukakuova frustrácia sa stále zvyšovala z šancí na prihrávku – najlepšia z troch minút prichádzala, keď Toku brilantne zbehol po pravej strane.

Belgicko nedokázalo prevziať kontrolu a do prestávky ich zaostalo a Dokuova drahá chyba pomohla Slovensku získať prevahu.

Kevin De Bruyne z Manchestru City bol hrozbou, zatiaľ čo Leandro Trassart z Arsenalu sa skrútil nad brvno po slabom zákroku brankára Martina Dúbravku.

Za Slovensko sa občas priblížil Lukasz Haraslin, ktorý zahral parádne zahraný volej na bránu, ktorú musel zachraňovať Kone Castiels.

Belgicko, ktoré vypadlo z MS 2022 v skupinovej fáze, musí reagovať, keď sa najbližšie stretne s Rumunskom, ktoré v druhom zápase v pondelok popoludní zaznamenalo ohromujúce víťazstvo 3:0 nad Ukrajinou.

Belgicko cestuje v sobotu do Kolína nad Rýnom, aby sa vrátilo do akcie, zatiaľ čo Slovensko bude čeliť Ukrajine, nepochybne povzbudenej perfektným štartom na Euro 2024.