Tínedžeri Felix Auger-Aliassim a Denis Shapovalov postúpili do kanadského finále Davisovho pohára

Obsah článku

BRATISLAVA, Slovensko — Tínedžer Felix Auger-Aliassim doviedol Kanadu do finále Davisovho pohára, keď v sobotu zdolal Slováka Norberta Kombosa 6:3, 6:4 a v nerozhodnom výsledku 3:2.

Bola to druhá výhra v troch zápasoch pre Kanaďanov, ktorí po prehre vo štvorhre 3:6, 7:5, 6:3 uhrali nerozhodný výsledok 2:1.

Denis Shapovalov z Richmond Hill, Ont., porazil v piatom zápase Martina Kližana 7:6 (4), 6:4, čím dal Auger-Aliassimi z Montrealu šancu to zabaliť.

Shapovalov a Auger-Aliassime hrali na všetkých piatich turnajoch Kanady.

19-ročný Shapovalov je na 25. mieste. Auger-Aliassime, ktorý bude mať 19 rokov až v auguste, je na 106. mieste najmladším hráčom v top 200.

Kanaďan Denis Shapovalov vracia loptu Slovákovi Martinovi Klisanovi počas kvalifikačného tenisového zápasu o Davisov pohár Slovensko vs Kanada 2. februára 2019 v Bratislave. Foto VLADIMÍR SIMÍČEK /AFP/Getty Images

Auger-Aliassime, debutujúca v Davisovom pohári počas dvojdňového podujatia v NTC Arene, zlomila Kombos 5-4 v druhom sete a udržala si podanie na víťazstvo.

Radostná kanadská skupina vedená Auger-Aliassime, zahalená v kanadskej vlajke, vyšla na pódium, aby oslávila s fanúšikmi po jej víťazstve.

Auger-Aliassimeová získala 82 % bodov z prvého podania a premenila 2 zo 4 brejkbalov proti svojej 255. súperke. Zápas trval hodinu a 29 minút.

Kanada si v novembri zahrá finále Davisovho pohára v Madride.

Shapovalov potreboval hodinu a 45 minút na to, aby v sobotu skoro ráno poslal 38. miesto Gilisanu, pričom vystrelil šesť es a celkovo 22 víťazov, aby vyhral 70 percent svojich hier pri prvom podaní.

Shapovalov zdolal Filipa Horanskeho v prvej dvojhre a v piatok tak získal Kanadu skorú výhodu v sérii. Kližan však zdolal Auger-Aliasim a ukončil antukovú sériu po jednom víťazstve a Slováci vo svojom prvom sobotňajšom zápase zdolali mladých Kanaďanov vo štvorhre.

READ  IIHF - Hokej sa vracia na Ukrajinu

Kanadskému tímu, ktorý trénuje Frank Dancevic, chýba číslo 15 Milos Raonic z Thornhill, Ont., a číslo 94 Vasek Pospisil z Vancouveru, ktorý minulý mesiac podstúpil operáciu chrbta. Daniel Nestor z Toronta, hviezda štvorhry, ktorá bola roky stálicou daviscupového tímu, minulý rok odišiel do dôchodku.

Je to prvýkrát od roku 1997, čo sa Slovensko a Kanada stretli v Davisovom pohári. Slovensko vyhralo zápas v Montreale 4:1.