Prvá výhra Kostyuka. Slovensko a Rusko sú vyrovnané 1:1

Austrálske hlavné mesto Canberra hostí na trávnatých ihriskách zápas prvého kola druhej svetovej skupiny medzi Austráliou a Ukrajinou a po sobotňajších gumách sú tímy nerozhodné 1:1. V prvom zápase dňa Ashley Pardy zapísala hostiteľky do tabuľky výhrou 4-6 6-1 6-4 nad Lyudmilou Kichenok za hodinu a 52 minút. Ukrajinka vyhrala úvodný set, no v tomto tempe sa nedokázala udržať po zvyšok zápasu, podala len 52 % a trafila 11 dvojchýb.

Party bola v prvom sete dvakrát zlomená, ale vo zvyšku zápasu sa spamätala, držala body na svojej rakete, dobre podávala a vyhrala rozhodujúci brejk na začiatku posledného setu, aby priniesla víťazstvo.

Zápas sa začal prestávkami v dvoch a troch hrách. Kichenok sa v siedmom geme opäť presadil a uzavrel set pri vlastnom podaní v 10. hre. Ashley zaradila vysoký prevodový stupeň v súprave číslo dva. S prestávkami v štvrtom a šiestom zápase odohral päť zápasov v rade, aby získal set 6:1 a zmocnil sa tempa pred domácim publikom pred rozhodnutím.

Lyudmyla premárnila dva herné body na začiatku posledného setu, čo bol kľúčový moment zápasu, v piatich odvetných gemoch sa nedokázala stiahnuť. Party si zachránila bod zlomu v druhom zápase a nikdy sa nepozrela späť, v nasledujúcich štyroch hrách na podanie sa ľahko držala a dala domácej krajine prvý bod.

15-ročná Marta Kostyuk, najmladšia hráčka medzi 450, ktorá sa nedávno dostala do 3. kola Australian Open, zdolala Dariu Gavrilovovú 7:6 6:3 za hodinu a 28 minút a vyhrala Fed Cup pre Ukrajinu. Na vyrovnanie celkového výsledku na 1-1. Nebol to žiadny prvoplánový zápas, najmä v prvom sete, ale Kostyuk našiel spôsob, ako získať najdôležitejšie body a zavŕšiť to niekoľkými výhrami pre svoju krajinu.

V prvom sete bolo 13 dvojchýb a 14 brejkbalov a bojovali takmer hodinu, kým nastúpili do tie breaku 7:3. Mladík sa zlomil v prvom zápase hry, keď Daria poslala dlhý bekhend a Aussie sa stiahol a vyrovnal skóre na 3-3 v šiestom zápase.

Nasledovalo šesť po sebe nasledujúcich prestávok na podanie, pretože ani jeden hráč nedokázal preniesť set domov. Kosťuk podával set v hre 10, ale bol zlomený v láske a mal ďalšiu šancu uzavrieť set o dva gemy neskôr. Jej forhend letel dlho na setbol a Gavrilová štvrtýkrát za sebou brejkla, aby dosiahla tie break.

Od stavu 3:3 získal Kosťuk posledné štyri body, pričom si vzal tie break 7:3 a dobehol na cieľovej čiare. Daria brejkla na začiatku druhého setu, ale to bol posledný prešľap Kostyukovej, keď v zostávajúcich gemoch na podanie stratila iba päť bodov.

Gavrilová vzápätí prišla o výhodu dvojchybou v druhom geme a to isté urobila aj vo štvrtom geme a zaostala 3:1. Kostyuk preťal cieľovú čiaru s víťazom podania v deviatom zápase, aby oslávil obrovské víťazstvo a chcel urobiť to isté v nedeľu proti Ashley Party. Sobotné výsledky II. svetovej skupiny:

↓ Zobraziť výsledky ↓

čítaj viac: ADP Montpellier: Bouil šetrí 2 poslancov proti Tsongovi. Vrchná časť rakvy