Fernandez tipuje Mertensa, ktorý sa dostal medzi posledných 16 v Mexiku

19. septembra 2023 23:45 a zverejnené

19. septembra 2023 23:46 a aktualizované

Kanaďanka Leila Fernandezová trafila strelu Jekaterine Alexandrovovej z Ruska počas prvého kola tenisových majstrovstiev US Open v New Yorku v utorok 29. augusta 2023. (AP Photo/Mary Altafer)

Kanadská tenisová hviezda Leila Fernandezová postúpila do osemfinále na utorňajšom turnaji Guadalajara Open po tom, čo zdolala belgickú 13. nasadenú Elise Mertensovú.

Fernandezová z Lavalu v Quebecu porazila Mertensovú 6:3, 6:4 na turnaji WTA 1000 a hrala si s víťazkou zápasu osemfinále medzi Američankami Madison Keysovou a Emmou Navarrovou.

Obaja hráči trafili tri esá v zápase, ktorý trval hodinu a 34 minút. Mertensová mala osem dvojchýb a Fernandezová päť.

Fernandez zachránil štyri z 11 brejkbalov, jeho súper dva zo šiestich.

Vo štvorhre žien vyhrali v utorok víťazka US Open Gabriela Dabrowski z Ottawy a Novozélanďanka Erin Rudliffová nad Arantzou Russovou z Holandska a Lyudmilou Kichenok z Ukrajiny set 6:3, 4:6, 11:9. Turnaj mimo 16 rokov trval hodinu a 28 minút.

Eugenie Bouchardová z Westmount, Que., a Maria Fernanda Navarro Olivia z Mexika prehrali 4:6, 6:7 (6) so Slovenkou Teresou Mihalicovou a Číňankou Zhu Yifan.

READ  Oslávte míľniky dlhej cesty za írskym ženským futbalom

In women's doubles on Tuesday, U.S. Open champions Gabriela Dabrowski of Ottawa and partner Erin Routliffe of New Zealand survived a scare against Arantxa Rus of Netherlands and Lyudmyla Kichenok of Ukraine, winning 6-3, 4-6, 11-9 in a round-of-16 match that took one hour, 28 minutes to complete.

Eugenie Bouchard of Westmount, Que., and her partner Maria Fernanda Navarro Olivia of Mexico lost 4-6, 6-7 (6) to Tereza Mihalikova of Slovakia and her partner Xu Yifan of China.