šport

Začína sa IIHF – skupinová fáza CHL

Hráči na pozeranie

Traja najlepší strelci v histórii CHL hrajú za Frolunda a túto sezónu sa vrátia: Američan Ryan Lasch a Švédi Joel Lundqvist a Patrik Carlsson.

Hráči, ktorí odohrajú viac ako 500 zápasov v NHL, sú Lauri Korpikoski z TPS Turku, Vladimír Sobotka zo Sparty Praha a David Desharnais z Fribourg-Gotteron. Český brankár a bývalý MVP CHL Simon Hrubek zo ZSC Lions Zurich a švajčiarski brankári Leonardo Zenoni a Reto Berra patria medzi hráčov, ktorí sa preslávili vo farbách národného tímu a hrajú za EV Zug a Fribourg. Za Jugu hrá aj slovenský útočník Peter Cehlaric a kapitán Rapperswil-Zona Lakers Čech Roman Červenka, najlepší strelec minuloročného svetového šampionátu. Na súpiske Iceberg Berlin sú dlhoroční nemeckí reprezentanti Marcel Nobles a Frank Hartler, zatiaľ čo Tom Kunhach hrá za Skelleftea AIK po boku Joachima Lindstroma a Oskara Möllera.

Napokon, Andres Ambul, líder všetkých čias na majstrovstvách sveta IIHF (17) a odohraných zápasoch (123), je pripravený začať svoj 23. rok.rd Profesionálna hokejová sezóna s HC Davos.

V minulosti vystúpili napríklad Jonas Donskoi, Elias Pettersson, Jesse Puljujarvi, Aston Matthews, Rasmus Dahlin, Patrick Lain, Elvis Merslikins, Moritz Seeder a Tim’s Seeder a Tim’s Seeder a Tim’s Seeder a Tim’s Seeder a Tim’s Seeder a Tim’s Seeder. Predtým, ako sa to zlepšilo, bola CHL skvelým miestom. .

Juraj Slafkowski v minulej sezóne hral v CHL za TPS Turku, získal pre Slovensko bronz a bol vyhlásený za MVP zimných olympijských hier, neskôr bol celkovo draftovaný Montrealom Canadiens. Celkovo ôsmy Marco Kasper hral za neskoršieho šampióna Rogila a prvý hráč z roku 2021 Simon Edvinsson za Frolundu.

Kasper by sa mal v tejto sezóne vrátiť, rovnako ako potenciálny kandidát na Coyotes z Arizony Julian Lutz za Red Bull Mníchov, Johnny Nyman zo Seattlu za Johnnyho Nymana za Ilvesa Tampere, kandidát z Winnipegu Jets Elias Salomonsson (opäť) a Nashville Predators Skelleftea, Anton Olsen. Rangers hľadajú Kalleho Vaisanena do TPS, perspektívu Nashvillu Simona Knaka do Davosu a New Jersey Devils Petra Hausera do Sparty.

READ  Ako šport pomohol udržať slobodu v Československu pod sovietskou vládou

príchod www.championshockeyleague.com Nasledujte ďalšie informácie a hry.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close