Veľká Británia prehrala so Slovenskom vo Fed Cupe

Veľkej Británii sa po kvalifikačnej prehre so Slovenskom v Bratislave ušla miestenka do nového vzhľadu finále Fed Cupu.

Piatkové prehry s Heather Watsonovou a Harriet Dartovou prinútili tím Anne Keothavong k prestavbe, aby dosiahol aprílový 12-členný tím v Budapešti.

Watsonová uchovala ich nádej výhrou 6:0 7:5 nad svetovou 202-kou Rebekou Šramkovou v prvom sobotňajšom zápase reverznej dvojhry, ktorá pre chorobu nahradila Victoriu Kuzmovú.

Dart však neskôr prehral ťažký zápas 7-5 6-3 so svetovou číslom 199 Annou Karolínou Schmidlovou a dostal Slovensko do vedenia 3-1.

Británia musí teraz vyhrať baráž o play-off v apríli, aby si zabezpečila ďalšiu šancu na finále v roku 2021, pričom porážka by ich poslala do zóny Európa/Afrika.

Watsonová, ktorá sa údajne obrátila na YouTube, aby sa dozvedela o svojej novej súperke, predtým prešla prvým setom len za 26 minút, ale v druhom sete jej dala ťažký čas, kým si zabezpečila kľúčové víťazstvo.

Dartovej zápas proti Kuzmovej trval takmer tri hodiny a 23-ročná hráčka opäť dala zo seba všetko proti Schmidlovej, ktorá bola v roku 2015 na 26. mieste svetového rebríčka predtým, ako jej napredovanie zastavilo zranenie.

Schmittlová zlomila úvodný set 4:2, a hoci Dartová okamžite zasiahla, ďalší brejk v 12. geme priniesol Schmittlovej set.

Dvadsaťpäťročná hráčka si musela v druhom sete zachrániť celkovo sedem brejkbalov, pretože odhodlaná šípka odmietla hodiť uterák, ale prerušenie podania v šiestom geme bolo napokon kľúčové.