Zábava

AC / DC sú späť s novým albumom! Vypočujte si singel Shot In The Dark

včera o 15:00 | redakcia

Po vydaní albumu Rock or Bust (2014) prišla séria ohromujúcich noviniek, po ktorých sa akoby príbeh AC / DC chýlil ku koncu. Fanúšikovia ešte viac prekvapili a potešili minulý rok vo februári, keď skupina oznámila nové štúdio s Brianom Johnsonom, Angusom Youngom, Cliffom Williamsom a dokonca aj s Philom Ruddom. V neposlednom rade sú prítomné aj riffy zosnulého Malcolma Younga.

Na vydanie albumu si však fanúšikovia museli počkať viac ako rok a pol od prvých informácií o jeho nahrávaní. Sedemnásť štúdiových nahrávok AC / DC vyjde 13. novembra pod názvom Zapnite. Streamovacie služby si však dnes môžete predobjednať alebo uložiť vo svojom účte prostredníctvom služby tento riadok.

Aby fanúšikovia vedeli, čo môžu od nového albumu čakať, vydala skupina včera večer singel Zastrelený v tme. Brian Johnson, ktorého kvôli poslednému turné musel pre problémy so sluchom nahradiť Axl Rose z Guns N ‚Roses, spieva skvele a energicky ako vždy a ďalšie klasické vystúpenie podali ďalší členovia skupiny, gitaristi Angus Young a Steve Young, BAS Cliff Williams a bubeník Phil Rudd. Po niekoľkých rokoch sa tiež vrátil do kapely. Turné so svojou vlastnou kapelou absolvoval od roku 2016, pretože pre právne problémy na Novom Zélande nemohol hrať v AC / DC. Williams opäť oznámil svoj odchod v roku 2016, ale novým albumom sa konečne pripojil k dlhodobo úspešnej zostave.


Zdá sa teda, že smrť gitaristu Malcolma Mladýa v roku 2017 to pomohlo tomu, aby zvyšok kapely dýchal spolu. Pripojil sa aj ich obľúbený producent Brendan O’Brien, s ktorým AC / DC spolupracovali aj na albumoch Black Ice (2008) a Rock Or Bust (2014). Tucet nových skladieb k novej skladbe Power Up, ktorú vydala spoločnosť Sony Music, hrdo oceňuje typický zvuk kapely a poslucháči na nej nájdu všetky jeho silné stránky. Základom niekoľkých piesní sú spoločné nápady a ukážky bratov Youngovcov, ktoré kapela roky uchovávala v archívoch. Teraz je ten pravý čas oprášiť ich a finalizovať.

READ  Bubeník Horkýže Slíže hovoril o prípade Šašovie: prvé slová po zatknutí!

Od 13. novembra bude nahrávka dostupná nielen v digitálnych službách, ale vyjde aj na CD a LP v niekoľkých verziách. Konečný formát luxusnej edície pre najväčších fanúšikov a zberateľov bude v podobe CD boxu, na ktorom môžete stlačením tlačidla rozsvietiť neónové logo kapely a zo zabudovaného reproduktora bude znieť jediný zvuk. Zastrelený v tme. Vo vnútri nájdete CD s 20-stranovou brožúrkou a exkluzívnymi fotografiami a USB kábel na nabíjanie škatule. 180-gramový vinyl je k dispozícii aj v rôznych limitovaných verziách.

Zoznam skladieb pri zapnutí:

1. Uvedomte si
2. Odmietnutie
3. Shot In The Dark
4. Cez hmly času
5. Nakopni ťa, keď si dole
6. Čarodejnícke kúzlo
7. Démonová paľba
8. Divoká povesť
9. Krajina nikoho
10. Systémy nadol
11. Peniaze Shot
12. Kód červený

Zdroj: Sony Music, archív Hudba.sk
Foto: Josh Cheuse, Sony Music

Zdielať na Facebook-u

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close