Technológie

Aircar vyrábaný v Číne spoločnosťou Jianxin Group

Lietajúce auto AirCar spoločnosti Kleinvision sa na Slovensku bude vyrábať a nasadzovať v Číne po podpísaní zmluvy s čínskou spoločnosťou Hebei Jianxin Flying Car Technology.

Geograficky obmedzená licencia na výrobu slovenského certifikovaného lietajúceho auta dáva Jianxin Group právo vyrábať a distribuovať AirCar v špecifickom geografickom regióne.

„S potešením oznamujeme predaj licencie na našu certifikovanú technológiu lietajúceho auta rešpektovanej čínskej spoločnosti,“ povedal Stephen Klein, predseda predstavenstva Cleanvision.

„Toto partnerstvo je významným krokom vpred v rozšírení globálneho prístupu k revolučným riešeniam mobility a napredovaní v tomto odvetví,“ povedal Anton Zajac, spoluzakladateľ Cleanvision.

1 000 kg (2 200 libier) 2-miestne dvojrežimové lietadlo má maximálnu rýchlosť 160 km/h a môže letieť v maximálnej výške 8 000 stôp. Prototyp poháňal 1,6-litrový benzínový motor BMW. Vývoj vozidla sa začal v roku 2017.

Premena hybridného vozidla z auta na lietadlo trvá dve minúty a 15 sekúnd.

Aircar získal osvedčenie o letovej spôsobilosti od Dopravného úradu SR v januári 2022.

Odvtedy nezvyčajné vozidlo priťahuje pozornosť médií vďaka návštevám YouTubera Mr. Beasta a posádky Grand Tour: Jeremyho Clarksona, Richarda Hammonda a Jamesa Maya, čo predstavuje „jasné overenie“ technológie, uviedol Kleinvision.

Tím ôsmich inžinierov strávil 100 000 hodín konverziou návrhových výkresov na matematické modely s výpočtami analýzy CFD, testovaním v aerodynamickom tuneli a vývojom prototypu AirCar (Obrázok: Aircar)

AirCar nie je jediné európske lietajúce auto vo vývoji. Dvojmiestna gyrokoptéra Liberty spoločnosti Paul-V so sídlom v Holandsku má maximálnu rýchlosť 180 km/h (110 mph), maximálnu vzletovú hmotnosť 910 kg (2 000 lb), dolet 500 km (310 míľ). ) a výdrž letu štyri hodiny.

Paul-V nedávno oznámil Zmluva 100 vozidiel Liberty s Aviterra of Dubai.

Lietajúce auto Paul-V
Paul-V vyvíja svoje lietajúce auto od roku 2012

READ  11-ročný chlapec, ktorý cestoval na Slovensko sám, sa stretol so svojou rodinou na Slovensku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close