Technológie

Najnovšia hra Glee vyzerá ako Hades, ale nie ako Hades

Momentálne prechádzam tam a späť medzi Hades 2 a Roadwood, čo je dôvod, prečo bojujem s tým, ako sú si tieto dve hry podobné a ako sa líšia.

Na papieri si ich môžete vytvoriť veľmi podobne: podobne ako Hades 2, aj Glee's najnovšia je akčná RPG, v ktorej vezmete svoju postavu a prebojujete sa cez sériu miestností naplnených nepriateľmi, pričom porazíte všetky príšery, ktoré vidíte v každej miestnosti. Vyberte si výhodu alebo získajte nejaký upgrade. Pomaly si budujete svoju postavu pre každý beh, potom výberom vylepšení a výberom ďalšej miestnosti na základe vylepšení, ktoré vám poskytne. Prihoďte bossov a permanentné vylepšenia postavy a rôzne triedy zbraní a hej, nie je to Hádes?

V skutočnosti by si tieto dve hry nikto nepomýlil. Je to podobné, ako keď môžem okamžite zistiť, či televízna reality show s luxusnými nehnuteľnosťami v Los Angeles predáva západ slnka, cenovú ponuku za milión alebo kupuje Beverly Hills: niekedy sú podobnosti povrchné, zatiaľ čo rozdiely sú hlboké.

Takže od začiatku je Rotwood veľmi pomalá hra. Nepreháňate sa, nepriatelia a prostredia sú odpojené a čitateľné a aspoň v skorších leveloch je stále dosť času na to, aby ste na veci reagovali. Veľa z toho je preto, že Roadwood je kooperatívna hra. Hral som sólo, ale chce to, aby ste žúrovali s priateľmi a štrngali jeho izbami, a potrebujete čas, aby ste pochopili, čo sa v takejto situácii deje.

Tu je trailer na Roadwood.Sledujte na YouTube

Spočiatku je to otrasné, čo znamená, že prapodivná estetika kresleného filmu dáva zmysel a dáva hre určitý charakter. Hádovi nepriatelia vybuchnú, ako keby boli vyrobené z krištáľu Swarovski; Roadwood exploduje ako vodné balóny. Obyčajne ich udriem veľkým kladivom a pri náraze sa odrazia späť a potom prasknú, keď to konečne urobia. (Pomáha, že sú to väčšinou mutantné cibule a čerešne a podobné veci.)

READ  Sprievodca Fortnite: Vyšetrite anomáliu v Lazy Lake

Keďže Glee je samozrejme tvorcom hier ako Invisible, Ink a Don't Starve, svieža vizuálna stránka skrýva hru, ktorá je hlboká a veľa premýšľa. Príkladom je výber vylepšení, ktoré získate na konci každého stretnutia: vybrať si medzi nimi môže byť naozaj náročné. Mali by byť moje prvé útoky v novej miestnosti silnejšie, alebo by som mal mať šancu vzkriesiť zostreleného nepriateľa ako spojenca? Nahoďte obchody a zástery, jazz a veci dostanú poriadne zabrať. Ale pre mňa je jeho genialita – a úhľadnosť – spojená s majstrovstvom.
Vojaci Roadwood bojujú so slimákmi a voškami - jeden z vojakov oživuje

Roadwood. | Kredit obrázka: Glee Entertainment

Majstrovstvá sú sériou výziev, ktoré dokončíte počas prvých niekoľkých hodín a ktoré vás odmenia za naučenie sa základov hry. No, nie základné veci, ale veci, ktoré sa pod tým skrývajú, ktorých sa veľa hráčov – teda aspoň ja – môže báť a snažiť sa ich ignorovať. Takže máte majstrovstvo vo vyučovaní. Je pravdepodobnejšie, že sa o to pokúsim, pretože som odmeňovaný a pretože hra to dáva jasne najavo v momente, keď robím tieto veci, dokonca aj šťastné nehody sa menia na chvíle učenia.

Mám rád Rotwood kvôli tejto konkrétnej kombinácii, myslím si: zábavný, frivolný povrch a hĺbka, ktorá podporí kooperatívne hranie v Early Access a mimo neho. Trochu inak povedané, nuansovaná hra, ktorá chápe stimuly hráčov. Koho mi to pripomína? Bolo vzrušujúce vedieť, že tím tak chytrý a premyslený ako Supergiant robil rovno Rogulite: všetko to vyleštené a vyvážené! Rovnako vzrušujúce je vedieť, že skupina tak inteligentná a premyslená ako Glee si varí sama pre seba. Rotwood je hra, ktorej nastavenia odrážajú ľudí, ktorí ju vytvorili.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close