šport

Aké sú prezývky tímov Euro 2020? | UEFA Euro 2020

UEFA.com vyraďuje encyklopédie a hľadá historické knihy a do hĺbky skúma príbehy prezývky každého národa.

Stiahnite si aplikáciu EURO


Skupina A

Turecké polmesiace, Psim Boys (naši chlapci)

Turecký mrakodrap Monique si požičiava od prvkov svojej národnej vlajky: bieleho polmesiaca a hviezdy na červenom pozadí – najskôr pred vlajkou starovekej Osmanskej ríše. #BizimÇocuklar (vlastne #Naše deti) je populárny hashtag sociálnych médií.

Taliansko – Kili Azurri (The Blues), La Nacionale (národný tím)

Štátna vlajka Talianska, známa ako trikolóra, má hrubé zelené, biele a červené pruhy. Prečo blues? Na počesť farby kráľovského domu Savoya, ktorý v roku 1861 zjednotil národ.

Wales – Draci

Gareth Bale máva waleskou vlajkou Getty Images

Mýtické názvy Walesu možno považovať za symbol v celých waleských dejinách, ktoré siahajú do 7. storočia a za vlády kráľa Catwalda z Quinnu. V roku 1959 bol červený drak na bielom a zelenom pozadí oficiálne uznaný za waleskú štátnu vlajku.

Švajčiarsko-A-tím, Nati (národný tím), Rossocrociati (Červený kríž)

Vďaka štyrom oficiálnym jazykom (francúzštine, nemčine, taliančine a rétorománčine) si Švajčiar vyberá jednoduchosť s A-Teamom a Nati. Rosocrociatti (taliansky) znamená vlajku Švajčiarska v tvare štvorca, ktorá zobrazuje biely kríž na červenom pozadí.

Tím B

Dánsko – červeno -biely, dánsky dynamit

Refrén dánskej piesne EURO ’84 „Sme červení, sme bieli, sme dánsky dynamit“ zaznie v piesni 78-ročného športového novinára Gunnara ‚nu‘ Hansona. Štátna vlajka bieleho kríža v červenom poli s názvom Dunnebrock propaguje ich figúrku aj značku Rod-Whit.

Fínsko – výr skalný

Zoznámte sa s tímami: Fínsko

Zoznámte sa s tímami: Fínsko

Nástražná sova bola inšpiráciou prezývky fínskej reprezentácie. Opierajúc sa o rám brány, Bubi oslavoval zápas Fínska proti Belgicku na helsinskom olympijskom štadióne 2007.

Belgicko – Červení diabli, Les Diables Rouges, Die Rotten Deafell (Červení diabli)

Počas dolnozemského derby medzi Belgickom a Holandskom v roku 1905 holandská tlač informovala, že niektorí belgickí vojaci „pracovali ako démoni“. Keď spomenul svoje červené košele, národný tím bol čoskoro nazvaný Red Devils (názov preložený do troch oficiálnych jazykov Belgicka: holandčiny, francúzštiny a nemčiny).

Rusko – Sorbania alebo аяорная (národný tím)

Víťazi prvého vydania eura v roku 1960 (ako Sovietsky zväz), Rusko prechádza priamo cez Sbornaya.

Skupina c

Holandsko – Orange, strojček oranžový

Zoznámte sa s tímami: Holandsko

Zoznámte sa s tímami: Holandsko

Orange označuje holandskú kráľovskú rodinu, dom Orange, odtiaľ ich pestrofarebné košele a holandskú prezývku Orange. Holandský tím, ktorý skončil na majstrovstvách sveta FIFA v rokoch 1974 a 1978 na druhom mieste, bol označený ako „hodinový pomaranč“ pre mechanickú zdatnosť „totálneho futbalu“. Dnes ho však už počuť len málokedy.

Ukrajina-Synio-Zhovti alebo modro-žlté

Modrá a žltá sú národné farby Ukrajiny. Horizontálne rozdelená na dve časti, modrá časť vlajky predstavuje oblohu a žltá polovica zrna.

Rakúsko – národný tím Das (národný tím), Unser Burschen (naši chlapci)

Niektoré samozrejmé prezývky pre Rakúsko, ktoré majú za následok vzhľad tretieho európskeho šampionátu UEFA na Euro 2020.

Severné Macedónsko – ови (Odkazy)

Rys balkánsky je pôvodný a ohrozený druh, ktorý sa objavil na macedónskej minci piatich nominálnych hodnôt.

Skupina d

Anglicko – Tri levy

Britský odznak zobrazujúci troch levov

Britský odznak zobrazujúci troch levovVisionhaus

Odznak Spojeného kráľovstva zobrazuje tri levy “ Passant Garden ‚(kráčajúce s hlavou obrátenou celou tvárou) obklopené desiatimi tudorovskými ružami, tradičnými symbolmi Anglicka. Údajne bol v 12. storočí od vlády Richarda Lionhearta vzatý do vojny na provokáciu vojakov a neskôr mala kráľovská náruč každého anglického kráľa troch levov.

Chorvátsko – Vadreni (Blazers / Burning Persons), Kokasti (overené)

Slovo „vatreni“ prvýkrát vymyslel v roku 1996 chorvátsky spisovateľ Jos ப் Brudius, futbalová hymna „11 vatrenih“ (11 ohnivých postáv). Prezývka chytená. Kaukaz sa vzťahuje na červeno -biele kockované košele Chorvátska, tradičný vzor, ​​ktorý dopĺňa národný erb.

Česká republika – národný tím, naši chlapci

Skrátená verzia Národního týmu prechádza Nároďákom. Pes alebo naši chlapci simulujú svoje puto s českými fanúšikmi.

Škótsko – Dortonova armáda

Dorton je tradičný škótsky systém. Medzi mnohými farebnými kombináciami sa používa na označenie rôznych rodových klanov v krajine.

Skupina E

Španielsko – La Rose (The Red One), La Furia Espanola (Spanish Fury)

Zoznámte sa s tímami: Španielsko

Zoznámte sa s tímami: Španielsko

Španielska ťažko uštipnutá a strieborná medaila na olympijských hrách v Antverpách 1920 sa pôvodne volala La Furia Espanola kvôli svojmu tvrdému, agresívnemu a priamemu štýlu a červeným tričkám. La Roja často navštevuje najnovšie španielske stránky „tiki-taka“.

Švédsko – modro -žlté

Prezývka Švédska odzrkadľuje ich žltú košeľu a ponožky a modré šortky, ktoré sú zakorenené v národnej vlajke centrálneho žltého kríža na modrom pozadí – národné farby pochádzajú z 13. storočia Magnusa III.

Poľsko – klavír – červený (biely a červený), slobodný (orly)

Na základe erbu orla bielochvostého v červenej zbroji sa objavuje na ich kúsku, pre Poľsko prezývanom Orli. Pokiaľ ide o farebnú schému vlajky a súpravy, sú tiež pomenované ako biele a červené.

Slovensko – Sokoli (sokoly), zástupca (zástupcovia)

Slovenský futbalový zväz hľadá symbol, ktorý odráža dedičstvo krajiny v modernej dobe, v roku 2015 rozhodol, že jastrabia „zručnosť, rýchlosť, zručnosť a divokosť“ stelesňuje vlastnosti najlepších hráčov krajiny.

Skupina f

Portugalsko – výber, výber štítov

Zoznámte sa s tímami: Portugalsko

Zoznámte sa s tímami: Portugalsko

Seleno das Quinas je potvrdením piatich modrých štítov na portugalskom odznaku.

Francúzsko – Les Blues (The Blues)

Les Blues boli prevzatí z modrej košele a ľavého pásma trikolórovej vlajky. Modrá má korene vo francúzskej histórii a až do 12. storočia sa v heraldike objavuje ako národná farba.

Nemecko – Nationallf (národná jedenástka), DFB -Elf (DFB jedenásta), národný tím (národný tím), tím (tím)

V roku 2015 bolo Nemecko medzinárodne premenované na „Die Mansoft“. Bývalý útočník Oliver Pierhoff v súvislosti s chýbajúcim globálne uznávaným vydavateľstvom v Nemecku uviedol, že nový štítok odzrkadľuje všetko, čo tím predstavuje: „kreativitu, kvalitu, rešpekt a fair play“.

Maďarsko – Maďari (Maďari), národná jedenástka

Maďari sú etnická skupina maďarského pôvodu. Oslnivý národný tím päťdesiatych rokov na čele s Frankom Busquezom bol anglicky hovoriacim tiež známy ako „Magical Magiros“ alebo „Marvelous Magiars“.

READ  Thomas Delaney zaknihoval Dánsku miestenku na Euro 2024 výhrou 2:1 nad Slovinskom

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close