Svet

Ako riešime kriminalitu na hraniciach Kene a Tanzánie

Na hranici Kene a Tanzánie, Slony, Veľké mačkya iná megafauna sa pohybuje tam a späť cez medzinárodné hranice pri hľadaní kamarátov, vody, pastvín a koristi pozdĺž starých ciest.

Zatiaľ čo hranica je prínosom pre biodiverzitu, je to aj kanál pre pytliakov a pašerákov voľne žijúcich živočíchov, ktorí sú súčasťou nadnárodného nelegálneho zločineckého priemyslu v hodnote 7 až 20 miliárd USD. Tento obchod podľa InterpolŠtvrtá najväčšia forma organizovaného zločinu na svete ide ruka v ruke s daňovými únikmi, korupciou, praním špinavých peňazí a vraždami, keďže skupiny organizovaného zločinu používajú rovnaké prostriedky na obchodovanie s chránenými zvieratami, ľuďmi, zbraňami, drogami a iným nelegálnym tovarom.“

Východoafrická výskumníčka kriminality v oblasti voľne žijúcich živočíchov Jacqueline Bubi z IFAW uviedla, že mäso a produkty z voľne žijúcich živočíchov sa zvyčajne pašujú autom, motocyklom alebo pešo cez štyri hraničné body v Keni: Lunga Lunga v Kwale, Tarakea v Tawete, Loidoktok v Kajiado a Isebania Migori.

„Surový a hotový roh nosorožca a slonovina, živé pangoliny, šupiny pangolínov a santalové drevo sú v oboch krajinách najčastejšie obchodovaným tovarom, väčšinou na trhy na Ďalekom východe. Obchodovanie s jedovatými hadmi a nejedovatými plazmi na nelegálny obchod so živými domácimi zvieratami je bežné.“ v Európe,“ hovorí.

Na boj proti tomuto zločinu IFAW spolu s partnermi školí kenských a tanzánijských príslušníkov orgánov činných v trestnom konaní, aby identifikovali druhy voľne žijúcich živočíchov a tovar, s ktorým sa obchoduje alebo pašuje do týchto dvoch krajín, a zabezpečili miesta činu. K dnešnému dňu využilo školenia financované partnermi vrátane Medzinárodného úradu pre narkotiká a záležitosti presadzovania práva (INL) 200 úradníkov vrátane personálu pre voľne žijúce zvieratá z Ugandy, Etiópie, Konžskej demokratickej republiky (DRC), Somalilandu a Džibutska. a USAID.

Okrem školenia poskytuje IFAW vyšetrovateľom a komunitným strážcom vybavenie, ako sú počítače, mobilné forenzné nástroje a mobilné telefóny, súpravy prvej pomoci a na ošetrovanie miesta činu, forenzné rukavice a základné nástroje na zber dôkazov.

READ  Zelenskyj žiada o podporu Portugalsko

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close