Hlavné správy

Ako sa môžu ukázať americké prezidentské voľby? (Podcast)

Voľby sa konajú v USA 3. novembra.

Vypočujte si podcast

Je to 4. november a Donald Trump oslavuje. Napriek tomu, že získal celonárodné milióny hlasov menej ako jeho demokratický súper Joe Biden.

Vyhral viac voličov pre jednotlivé štáty a pre tých v americkom volebnom systéme záleží.

Takto vyzerá, rovnako ako v roku 2016, jeden z možných scenárov pre Spojené štáty americké.

Čo by sa však stalo, keby napríklad Trump stratil po novembrových voľbách a odmietol uznať ich výsledky?

Nikola Bajánová diskutovala o téme s hlavou zahraničia v denníku SME Matúš Krčmárik.

Zdroj zvuku: Fox News

Stručný prehľad správ

Jaromír Čižnár pravdepodobne ostáva v kancelárii generálnej prokuratúry, kde podľa prvej zástupkyne Viera Kováčikovej bude pôsobiť v oblasti legislatívy a ústavného práva. V minulosti sa do toho istého oddelenia ako Čižnár presťahovali aj ďalší bývalí generálni prokurátori Milan Hanzel a Michal Vaľo.

Mafián Marian Kočner sa z väzenia zbavil svojho podielu v kúpeľoch Korytnica, a preto už nie je oficiálnym vlastníkom žiadnej časti z nich. Dnešné opustené a chátrajúce kúpele sú zatvorené od roku 2002. Pred rokom skončili v bankrote, keď narastali špekulácie, že k tomu prispel sám Kočner.

Najmenej osemsto ľudí zomrelo na svete počas prvého štvrťroka kvôli koronavírusovým podvodom. Americkí vedci tvrdia, že v nemocniciach prijali asi 5800 ľudí. Mnoho ľudí zomrelo po pití metanolu alebo čistiacich prostriedkov na báze alkoholu, pretože si mysleli, že by boli vyliečení z koronavírusu.

READ  Vládne konšpiračné teórie ovplyvňujú zaočkovanosť na Slovensku - EURACTIV.com

Za korupciu včera v Banskej Bystrici po rokoch ťahania za vyšetrovaním odsúdil bývalého primátora Marianku na podmienečnú skúšku na tri roky. Radovan Jurika bol obvinený zo spáchania úplatku, pretože musel od obyvateľov požadovať dary na vydanie stavebného povolenia pre obec. Jurika od prípadu upustila.

odporúčanie

Dnes existujú dve odporúčania – jedno je, že by ste si určite mali kúpiť dnešný MSP, v ktorom sa editori zaoberali veľkou témou o Bielorusku, kde je situácia po prezidentské voľby nevyvíja sa vôbec pozitívne. Druhou je séria netflix Love on the Spectrum, ktorá podľa mňa zachytáva skrytý osobný, romantický život ľudí s autizmom pre mnohých a robí tak láskavo a povzbudzujúcim spôsobom, že si nemôžete pomôcť, ale pozerať sa naň.

Všetky podcasty MSP denne

Denne si môžete stiahnuť všetky podcasty MSP počúvajte na jednom mieste na podcasty.sme.sk,

Ak máte záujem o reklamné spoty v podcastoch alebo inej spolupráci, napíšte nám na podcasty.inzercia @ sme.sk, pošleme vám cenovú ponuku.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close