Veda

Ako sťahovať a používať aplikáciu NHS COVID-19

24. september 2020, 09:08 | Aktualizované: 24. septembra 2020, 10:15

NHS koronavírusová aplikácia.

Obrázok: NHSTu sú všetky podrobnosti o aplikácii NHS COVID-19.

Nasleduj koronavírus pandémia, zdá sa, že sa veci pomaly a ustavične vracajú späť do normálu, určite to však ešte nie je koniec. Všetci sa musíme pričiniť o to, aby sme chránili svojich blízkych a širšiu komunitu, a najrýchlejší spôsob, ako to dosiahnuť, je aplikácia NHS COVID-19.

Keď si všetci stiahneme a použijeme aplikáciu, pomáhame udržiavať našich priateľov, rodinu a ďalších v bezpečí. Aplikácia vás šikovne informuje, či ste boli v blízkom kontakte s niekým, kto mal koronavírus, a ukáže vám riziko vo vašej oblasti, čo nám zabráni v ďalšom šírení. Môžete si tiež rezervovať test, ak máte príznaky, a držať si prehľad o najnovších vládnych radách.

Tu je postup, ako si stiahnuť a používať NHS COVID-19.

Ako stiahnuť a používať aplikáciu NHS COVID-19

Ako stiahnuť a používať aplikáciu NHS COVID-19.

Obrázok: NHS


Ako stiahnuť a používať aplikáciu NHS COVID-19.

1) Stiahnutie aplikácie je bezplatné, jednoduché a je k dispozícii v Anglicku a vo Walese od štvrtka 24. septembra 2020. Ak používate iPhone, stačí prejsť do Apple App Store, zatiaľ čo používatelia systému Android si ho môžu stiahnuť z Googlu Hrať.

2) Môžete sa zaregistrovať na verejných miestach, ako sú bary, krčmy a reštaurácie, pomocou zabudovaného skenera QR kódov, aby vás bolo možné kontaktovať, ak dôjde k ohnisku spojenému s týmto miestom. Pravdepodobne ste už videli oficiálne plagáty NHS QR kódov rozmiestnené po firmách vo vašej oblasti. Namiesto toho, aby ste pri každom použití aplikácie museli raziť svoje údaje, stačí QR kód naskenovať.

3) Podľa najnovších vládnych odporúčaní môžete pomocou aplikácie skontrolovať, či máte príznaky koronavírusu. Ak si potrebujete rezervovať test, aplikácia vám potom pomôže získať jeden online. Ak dostanete pozitívny výsledok, môžete to povedať aplikácii a tá bude anonymným oznámením informovať každého používateľa aplikácie, s ktorým ste nedávno prišli do blízkeho kontaktu.

4) Nebojte sa, nie ste sledovaní. Aplikácia nepoužíva GPS a nedokáže sledovať vašu polohu, monitorovať, či sa izolovate od seba, alebo vidieť osobné informácie v telefóne. Chráni vaše súkromie pomocou spoločnosti Apple a osvedčenej technológie Bluetooth spoločnosti Google.

5) Všetky údaje zdieľané s aplikáciou sa uložia iba vo vašom telefóne, takže ak sa rozhodnete aplikáciu odstrániť, odstránia sa aj všetky údaje.

Všetky informácie a pokyny sa nachádzajú na webovej stránke https://covid19.nhs.uk/

Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o aplikácii NHS COVID-19, choďte na Stránka na Facebooku alebo Twitter účet.

READ  ULA tretíkrát oneskoruje štart špionážneho satelitu; Plánované ďalšie 2 uvedenia

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close