svet

Akrobatická letecká havária v Kanade počas anti-pandemickej prehliadky, informovala obeť

Posádka zomrie, ďalší bol vážne zranený pri havárii kanadskej elitnej akrobatickej jednotky Air Snowbirds v kanadskej provincii Britská Kolumbia v nedeľu ,

Lietadlo plánovalo letieť nad Britskou Kolumbiou ako súčasť turné „Operačná inšpirácia“, ktoré sa začalo tento mesiac a jeho cieľom bolo povzbudiť Kanaďanov, aby bojovali proti pandémii koronavírusov.

„Je nám veľmi ľúto, že jeden člen tímu Snowbirds zomrel a ďalší bol vážne zranený.“, napísal Royal Canadian Air Force (RCAF) na sociálnej sieti. Uviedli tiež, že pozostalý člen posádky nebol smrteľne zranený.

Po nehode boli trosky rozptýlené v letiskovej štvrti Kamloops, 418 kilometrov severovýchodne od Vancouveru. Kanadské ministerstvo obrany uviedlo, že pohotovostné služby zasiahli na mieste.

Video uverejnené na Twitteri zachytáva dvoch snežných vtákov, ktorí odlietajú z letiska Kamloops. Jeden z nich začína stúpať smerom k oblohe, potom sa prevráti a spadne na zem.

Vo videu môžete vidieť aspoň jednu osobu, ktorá katapultuje z lietadla skôr, ako zmizne za stromom a zaznie explózia.

„Táto nehoda nás skutočne otriasla,Starosta Kamloops Ken Christian uviedol a dodal, že z dôvodu nehody malo byť evakuovaných päť domov.

Podľa Kráľovskej kanadskej jazdnej polície sa vyšetruje príčina nehody.

„Našou prioritou číslo jedna je kontrola stavu našich zamestnancov, komunity a záchranárov v tejto chvíli. Hneď ako to situácia umožní, poskytneme viac informácií,“ uviedol v tlačovej správe kanadské ministerstvo obrany.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close