Veda

Aktualizované usmernenia CDC teraz hovoria, že ľudia vystavení koronavírusu nemusia byť testovaní

CDC predtým uviedlo, že vírusové testovanie je vhodné pre ľudí s nedávnou alebo podozrivou expozíciou, aj keď boli asymptomatickí.

Tu je to, čo Webové stránky CDC uvedené vyššie: „Testovanie sa odporúča pre všetky úzke kontakty osôb s infekciou SARS-CoV-2. Z dôvodu možnosti asymptomatického a predsymptomatického prenosu je dôležité, aby sa kontakty osôb s infekciou SARS-CoV-2 rýchlo identifikovali a testovali. . “
CDC zmenil web v pondelok. Tu je čo teraz to hovorí: „Ak ste boli v blízkom kontakte (do 6 stôp) s osobou s infekciou COVID-19 najmenej 15 minút, ale nemáte príznaky, nemusíte nevyhnutne vykonať test, pokiaľ nie ste zraniteľným jedincom alebo svoje zdravie. poskytovateľ zdravotnej starostlivosti alebo štátni alebo miestni úradníci verejného zdravotníctva vám odporúčajú vziať si ho. ““

Tí, ktorí nemajú príznaky Covid-19 a neboli v úzkom kontakte s niekým, kto má známu infekciu, nepotrebujú test, tvrdia aktualizované pokyny.

„Nie každý musí byť testovaný,“ hovorí webová stránka agentúry. „Ak sa necháte otestovať, mali by ste sa samy karantény / izolovať doma, kým nebudú k dispozícii výsledky testov, a postupujte podľa pokynov svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti alebo odborníka v oblasti verejného zdravia.“

V smerniciach CDC sa stále hovorí, že ľudia by sa mali otestovať, ak majú príznaky a že poskytovateľ zdravotnej starostlivosti niekoho „môže odporučiť test COVID-19“.

„Je dôležité si uvedomiť, že môžete byť infikovaní a šíriť vírus, ale cítite sa dobre a nemáte žiadne príznaky,“ uvádza aktualizovaná stránka CDC, pričom upozorňuje, že miestni úradníci verejného zdravotníctva môžu v závislosti od prípadov požadovať vyšetrenie asymptomatických „zdravých ľudí“. šíriť sa v oblasti.

V jeho scenáre plánovania pandémie, CDC tvrdí, že jeho súčasný najlepší odhad je, že 40% infekcií je asymptomatických a 50% prenosu nastáva skôr, ako sa objavia príznaky.

CDC nevysvetlila zmenu a mnohí lekári boli zmätení.

READ  Údolie Mars väčšie ako Grand Canyon, najväčšie v slnečnej sústave: NASA

„Obávam sa, že tieto odporúčania naznačujú, že niekto, kto bol v značnej miere vystavený osobe s Covidom-19, sa nemusí teraz podrobiť testovaniu,“ uviedla Dr. Leana Wen, lekárka pohotovosti a profesorka verejného zdravotníctva na univerzite George Washingtona, ktorá bol predtým Baltimorským zdravotným komisárom.

„Toto je kľúčom k sledovaniu kontaktov, najmä vzhľadom na to, že až 50% všetkých prenosov je spôsobených ľuďmi, ktorí nemajú príznaky. Jeden sa pýta, prečo sa tieto pokyny zmenili – je to dôvodom na pokračujúci deficit testovania?“

Hovorca amerického ministerstva zdravotníctva a ľudských služieb poprel, že by zmena ovplyvnila úsilie o sledovanie kontaktov, ktoré podľa väčšiny úradníkov v oblasti verejného zdravia je kľúčom k prípadnej kontrole vírusu. „Aktualizované usmernenie nenarúša sledovanie kontaktov ani žiadne iné typy testov dohľadu,“ uviedol hovorca.

HHS povedal, že ľudia by sa mali poradiť so svojimi lekármi alebo s miestnymi zdravotníckymi úradníkmi, aby rozhodli, či je potrebné ich otestovať.

„Usmernenie plne podporuje testovanie zdravotného dohľadu, ktoré sa vykonáva proaktívne prostredníctvom federálnych, štátnych a miestnych úradníkov verejného zdravotníctva,“ uviedol hovorca.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close