Veda

Mars rover predstavuje prvý zvuk jazdy na červenej planéte

NASA Zverejnil prvý záznam o vedení vozidla Mars.

Keď prechádzali skalnatým terénom, kovové kolesá na húževnatosti roveru Marsu sa hojdali nárazom, čo dvojica začula v novom zvukovom klipe.

Nová štúdia NASA poskytuje informácie o vode v marci

Zaznamenané pomocou dvoch verzií 90-metrového pohonu – nástup, zostup a pristátie (EDL) roveru 7. marca Mikrofón – Predstavené verejnosti v a Stredajšie spravodajstvo.

Prvá verzia je „raw cut“. Poslucháč môže dlhšie ako 16 minút počuť pohybový systém vozidla, ako aj vysoko tvarovaný škrabanec Inžinieri Dôvera pochádza buď z elektromagnetického rušenia, alebo z interakcie medzi jeho zavesením a povrchom.

V poznámkach k vydaniu sa uvádza, že mikrofón EDL nebol určený na povrchovú prevádzku a pred uvedením musel podstúpiť obmedzené testovanie.

Druhá verzia trvá iba 90 sekúnd a odfiltruje určitý hluk z nefiltrovaných rezov.

Každý rok v marci prvýkrát hlásia ROVER’S SUPERCAM DODÁVKY, IDENTIFIKUJE Rock Target

„Keby som tieto zvuky počul počas jazdy v aute, zastavil by som sa a vyzval by som na odtiahnutie,“ uviedol Dave Gruel, vedúci technik subsystému kamery a mikrofónu Mars 2020 EDL. „Ale ak na chvíľu zvážiš, čo počúvaš a kde je to zaznamenané, má to dokonalý zmysel.“

10. marca NASA zverejnila aj klip zo svojho mikrofónu Supercam, v ktorom sú oba Mars vietor A laserový zvuk prístroja Odložiť skaly Je počuť.

Odvtedy bola podrobená rozsiahlym testom vytrvalosti. Pristál na Marse 18. februára V rámci prípravy na svoju ďalšiu misiu.

Kliknutím sem zobrazíte aplikáciu Fox News

Rover začal v stredu hľadať vhodný letový priestor pre vrtuľník Ingenuity Mars, aby vyskúšal svoje prvé letové testy a laboratórium Jet Propulsion Laboratory NASA. Vyhlásené Vybralo si miesto.

Potom vytrvalosť začne pátrať po známkach staroveku Mikro život vážne.

READ  Staroveký namíbijský kameň by mohol byť kľúčom k budúcim kvantovým počítačom

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close