šport

Albert Rusnick v Southamptone a Newcastle sú teraz terčom voľných hráčov

Slovenský reprezentant Albert Rusnák, ktorý bol v decembri vyhlásený za cieľ Saints, sa po vypršaní zmluvy s Realom Salt Lake stal voľným hráčom.

Po päťročnom úspechu v MLS v USA môže teraz 27-ročného mladíka vziať kamkoľvek zadarmo.

Ofenzívny stredopoliar je zároveň krídelníkom svojej krajiny, 35-krát skóroval, v 138 zápasoch MLS strelil 40 gólov a trikrát pomohol svojmu tímu do play-off.

Päť stôp a deväť palcov vysoký Rusnak je produktom akadémie Manchestru City, kde v rokoch 2008 až 2015 strávil sedem rokov, kým sa presťahoval do holandského Eredivisu.

The Mail minulý mesiac oznámil, že slovenská hviezda bola terčom svätých, ktorým vypršala zmluva – tá teraz vypršala a nebola mu pridelená.

Správa označila Newcastle za zainteresovanú stranu a Rusnok povedal, že je pripravený vrátiť sa do Spojeného kráľovstva, kde sa často objavuje v Premier League 2.

Rusnick bol majstrom ligy s League One a Oldham Athletic a Birmingham City a bol plodným spisovateľom, keď bol v knihách ako mestský mladík.

27-ročný Rusnak presne nezapadal do vzoru hráčov, o ktorých manažér Ralph Husseinhatt povedal, že budú cieľom Saints pod novým majiteľom Sport Republic.

Rakúsky šéf Dino Livremendo hovoril o štýlových obchodoch, ktoré by odrážali odev St. Mary.

V Hassanhatte však uznal, že Saints by mohli byť v januári vymenení bez toho, aby sa najprv vypredali, a Rusnak sa na celom ihrisku dobre hodil na rozostavenie 4-2-2-2 ako útočný stredopoliar.

READ  Koronavírus: Nové opatrenia ovplyvnia slovenský šport

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close