Frontenaci majú príliš veľa hladných vlkov

Sudbury Wolves prišli do Kingstonu v piatok večer hladní na skorú hostinu vďakyvzdania a Kingston Frontenacs sa ukázali ako uspokojivé jedlo.

Táto reklama sa ešte nenačítala, ale váš článok pokračuje nižšie.

V hre, ktorá sa dlho hrala v obrannom pásme Kingstonu, čelil brankár Frontenacs Mason Vaccari záplave ofenzívy Wolves, keď Sudbury vystrelil 34 striel na bránu pri výhre 5:2 v Lyons Center.

Záchrana za penaltový rozstrel Gagea Hayesa priviedla Kingstona na 3:2 v polovici poslednej tretiny, pričom Wolves bol po väčšinu noci lepším klubom.

„Pre mňa to dnes večer kleslo na našu konkurencieschopnosť a to nie je niečo, čo o tomto tíme často hovoríte,“ povedal tréner Frontenacs Luca Caputi sklamane po druhej prehre tímu v rade. „Je to trochu prekvapujúce, zajtra si to budú dobre vedomí.“

Nebyť Vaccariho, ktorý v úvodnej sezóne Frontenaux nebol skvelý, skóre mohlo byť viac v prospech cestného tímu.

Kocha Delic posunula Wolves do vedenia, keď do konca zápasu zostávalo len niečo málo cez šesť minút, krátko po tom, ako sa Frontenacs po prvý raz v zápase chopili tempa gólom z pokutového kopu.

David Goyette vo svojom druhom zápase pridal prázdnu bránku, aby to opečiatkoval.

Tímy si počas noci vymieňali nedbalú hru, pričom Kingston vytiahol prvých päť penált v zápase, z ktorých dve boli za príliš veľa mužov na ľade, zatiaľ čo Sudbury vytiahol ďalších päť zo šiestich, vrátane trestného strieľania.

„Celý zápas v Oshawe sme mali len jednu presilovú hru a potom v dvoch tretinách, verím, že sme dnes večer mali len dvoch mužov, čo zvyčajne svedčí o spôsobe hry,“ povedal Caputti. „Samozrejme, tretia tretina je trochu iný príbeh. Hráme naliehavo, pretože sa musíme vrátiť do hry a oni sa to snažia uzavrieť.“

READ  FOTO Shiffrin opäť na svahu: Posledný rok bol ako boj s vlnami, neustále lapám po dychu

Frontenacs sa v druhej tretine stiahli na dva góly, keď Matthew Soto strelil nádherný gól chrbtom k sebe do bránkoviska, ktorý v šestnástke zachytil Chase Coughlan z tímu Wolves.

Goyetteov prvý gól v sezóne zvýšil vedenie Wolves na 3:0 necelých osem minút v strednom kádri.

Ethan Lormond vo svojom prvom zápase sezóny a Kieron Walton vo svojom druhom skórovali s odstupom minúty a 20 sekúnd a Wolves tak viedli po polčase 2:0. Waltonova značka, rýchla strela, ktorá vyzerala byť odrazená, zasiahla Vaccariho do ruky v rukavici.

Prvých 12 minút sa hralo v tesnom súboji, ani jeden z klubov si nevypracoval veľa kvalitných šancí. Frontenaci však dostali tri menšie tresty v prvom, pretože predtucha Wolves ich držala v pätách. Sudbury v úvodnom frame prestrieľal Kingston 16:4.

Nate Krawchuk predviedol Sudburymu 21 zákrokov na 23 striel.

„Musíme byť konkurencieschopnejší a efektívnejší,“ povedal Caputi.

Na otázku, čo očakáva od klubu, keď Ottawa 67ers v nedeľu dorazí do Lyon Center čeliť svojmu klubu, Kapudi odpovedal výrečne.

„Očakávam odpoveď.“

Poznámky: Obranca zo Sophomore Sudbury Jakub Chromiak (17) je mladším bratom hviezdneho útočníka Kingston Frontenacs Martina Chromiaka, ktorý v 88 zápasoch za Kingston strelil 55 gólov a 119 bodov. Bratia sú z Ilyavy zo Slovenska. Martin Chromiak hral minulú sezónu v American Hockey League za Ontario Reign … Tréner Kingstonu Luca Capudi minul neskorý neuznaný gól … Kingston hostí nedeľné popoludnie Ottawy 67 v Lyons Centre. Čas hry je 14:00