šport

Davisov pohár 2022: Indický tím ohlásený na zápas 1. svetovej skupiny proti Nórsku

India v stredu oznámila svoj kompletný káder na nadchádzajúci Davisov pohár 2022, baráž 1. svetovej skupiny proti Nórsku. Zápasy sa odohrajú 16. a 17. septembra 2022 v Lillehammeri. (Viac správ o tenise)

Šesťčlenný káder tvoria Ramkumar Ramanathan (196. miesto), Prajnesh Guneswaran (295), Rogan Bopanna (21 vo štvorhre), Yugi Bhambri (571), Sasikumar Mukund (431) a Sumit Nagpal (565).

Sumit Nagal, ktorý podstúpil operáciu bedrového kĺbu v novembri 2021, sa vracia do indického daviscupového kádra, zatiaľ čo špecialista na štvorhru Divij Sharan vypadol.

Rohit Rajpal bol vymenovaný za kapitána tímu a Jeeshan Ali za trénera.

Podľa Celoindickej tenisovej asociácie (AITA) sa v stredu (7. júla) konalo stretnutie virtuálneho výberu tímov pod vedením predsedu Nadana Paula.

Hráči boli vybraní „na základe dostupnosti a výkonnosti“, dodal.

India a Nórsko sa nikdy v histórii Davisovho pohára nestretli. India je jedným z tímov hodnotenia (25.) v play-off Svetovej skupiny I, ale Nórsko má svetovú 8. hráčku Caspera Ruuda, ktorý vo finále French Open prehral s Rafaelom Nadalom.

Nórsko prehralo s Kazachstanom v kvalifikácii a vypadlo z I. svetovej skupiny, kým India porazila Dánsko a získala postup.

Ďalšie zápasy skupiny I: Rakúsko proti Pakistanu, Kolumbia vs Turecko, Izrael vs Česká republika, Uzbekistan vs Japonsko, Ekvádor vs Švajčiarsko, Peru vs Čile, Portugalsko vs Brazília, Ukrajina vs Maďarsko, Slovensko vs Rumunsko, Fínsko vs Nový Zéland a Bo. Hercegovina vs Mexiko.

READ  Íri počítajú straty po víkende. Stratili tiež kapitána z tímu lídra Premier League - Národný tím - Futbal - Šport

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close