Jevsiev porazil Novaka v prvom kole turnaja Wolffkron Open

ISMANING/STARNBERG, 10. októbra 2022

Turnaj ATP Challenger Tour sa vracia do Nemecka na dvojtýždňový halový swing v Ismanningu a Hamburgu. Prvá zastávka šieste vydanie Wolfcron Open od Tannenhoffa. Halový turnaj za 45 730 eur, jediné podujatie ATP Challenger Tour na koberci, sa tento týždeň koná v Tennis Club Ismanning, ktorý sa nachádza sedem kilometrov severovýchodne od Mníchova na pravom brehu rieky Isar.

Hlavný žreb sa začal v pondelok titulom Denis Jevsev. Svetová 278-ka z Kazachstanu zdolala štvrtú Rakúšanku v poradí Dennis Novák 7-6(5), 7-6(4). V zápase s dvomi prestávkami na podanie na každej strane prekonal Jevsijev svojho súpera po hodine a 31 minútach 84:77.

Dvadsaťdeväťročného rodáka z Almaty, ktorý vyhral osem singlových titulov na profi okruhu ITF, čaká niečo najbližšie. Benjamin Hassan Z kvalifikácie Libanonu alebo Číny Bu Yunchaokete.

V druhom zápase prvého kola Alastair Grey Veľká Británia bola porazená Filip Horanský Nemecká kvalifikácia čaká na víťaza po výhre 6:3, 6:4 nad Slovenskom. Julian Lens a nie. 7 semien Norman Fadick Bosna a Hercegovina.

Neskôr večer domáci favorit a 5. pecka Daniel Mazúr Svoje miesto v druhom kole si zaknihoval výhrou 6-4, 6-3 Jevgenij Karlovský Ruska. 27-ročný Nemec držal 15 es a dvakrát brejkol svojho súpera, aby vyhral po hodine a 14 minútach. Masoor bude najbližšie hrať svojho krajana Mats Moraing Alebo ukrajinská alternatíva Vitalij Sacco.

READ  Srbsko odsúdi Rusko, ak Gelenskij odsúdi bombardovanie NATO z roku 1999 - EURACTIV.com