šport

Životný grandslamový úspech nášho bojovníka: Gombos má vždy hlad po tenise!

Norbert Gombos
Norbert Gombos

PARÍŽ – Slovenský tenista Norbert Gombos dosiahol na Roland Garros životný grandslamový úspech a v 3. kole sa z turnajovej dvanástky skutočne trápil. Agresívnou hrou prekvapil Argentínčana Diega Sebastiana Schwartzmana, v úvodnom dejstve viedol 5: 2 a mal šesť setov. Žiadnu z nich nevyužil a set nakoniec stratil v tajnosti, ale v zápase bojoval do poslednej lopty. Napokon podľahol Juhoameričanom 6: 7 (3), 3: 6, 3: 6.

Vo svojich tridsiatich rokoch Gombos ukazuje, že je neustále hladný po tenise a má chuť sa stále zlepšovať. Úvod duelu proti Schwartzmanovi vyšiel nad očakávanie. „Vstúpil som do zápasu veľmi dobre, agresívne, hral som bez chyby. Škoda prvého setu, s dvoma brejkami som viedol 5: 2. Od stavu 4: 1 som začal cítiť, že začalo mrholiť a trvalo to až do r. stred druhého setu. Lopty boli potom o niečo ťažšie, spomalili sa, súper sa začal lepšie pohybovať, prestal sa kaziť, zbytočne som koniec prvého setu uponáhľal, musel som hrať výmeny na sedeniach a ísť lepšie k tým výmenám, možno som mal skončiť. 14. hráč sveta, má veľa skúseností, keby som dokončil úvodný set, bol by som v psychologickej výhode. Nevyšlo to, ale bojoval som a dať do toho všetko. Nestačilo to, ale musím povedať, že si myslím, že to bol kvalitný tenis, “ uviedol Gombos pre oficiálny web Slovenského tenisového zväzu.

Postup do tretieho kola grandslamového turnaja má pre zverencov Tibora Tótha a Davida Olasza veľkú hodnotu. „Verím, že moja forma vydrží čo najdlhšie a budem môcť hrať takto aj ďalšie turnaje. Celkovo som s účinkovaním v Paríži spokojný. Som rád, že som mohol postúpiť do tretieho kola r. grandslamový turnaj. Bol som medzi 32 najlepšími hráčmi sveta. čo je celkom dobrý pocit, “ dodal slovenský daviscupový reprezentant.

READ  Zhrnutie: Georgia South najal do hry bývalého trénera USC Heldona

Značky: Norbert Gombos Diego Schwartzman Roland Garros 2020

Zdroj:
TASR
Foto:
Profimedia

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close