Alex Ila, turecký partner, naštval 4. nasadenú na ITF Slovakia

Toto je súhrn vygenerovaný AI, ktorý môže obsahovať chyby. Pre kontext si vždy pozrite celý článok.

Nenasadení Alex Ila a Zeynep Sonmez zmietli impozantné úspechy svojich čínskych súperiek a zabezpečili si neporiadne víťazstvo vo svojej ponuke na ITF Slovakia.

MANILA, Filipíny – Alex Eyla a najlepšia nasadená Turkyňa Zeynep Sonmez ohromili vlani v novembri vo štvrťfinále ITF Luxembursko štvrtú nasadenú Srbku Katarinu Kozarovovú a Anitu Wagnerovú z Bosny a Hercegoviny.

V utorok 27. februára (v stredu 28. februára, manilského času) Ila a Sonmez dokázali tento výkon proti ďalšiemu duu na štvrtom poradí.

V úvodnom kole štvorhry žien na turnaji ITF 1st Empire Women's Indoor 2024 v slovenskej Trnave nenasadená dvojica utrpela zdrvujúcu prehru 6:2, 6:4 od Číňanky Tchaj-pej Liang En Shuo a Číňanky Tang Qianhui. .

Zatiaľ čo Ela je teraz na 293. mieste vo svetovom rebríčku WTA vo štvorhre, Sonmez je na 891. mieste, pretože hrá väčšinou dvojhru. Jej posledným dvojzápasom bolo novembrové semifinále v Luxembursku s Elou.

Liangová bola naopak vlani v decembri na 147. mieste vo svetovom rebríčku vo štvorhre a na ázijských hrách v Hangzhou 2023 získala striebro vo štvorhre. Tang je na 138. mieste a vyhrala tri tituly WTA vo štvorhre.

Ale Ela a Sonmez, ktoré v úvodnom sete opečiatkovali svoju triedu, na ich impozantných povestiach nezáležalo.

Po výmene prestávok na podanie vyrovnali skóre na 2:2, Ila a Sonmez dvakrát pokazili podanie a v nasledujúcich štyroch zápasoch vyhrali prvý set 6:2.

Dvojica Filipín a Turecka začala v druhom sete dobre, keď opäť prelomili podanie a viedli na 1:0, kým sa Liangovi a Tangovi podarilo v ďalšom zápase remizovať a vyrovnať skóre až do šiesteho.

Ela a Sonmez sa presadili tak, že v nasledujúcich dvoch zápasoch stúpli na 5:3, čím si vytvorili určitý odstup od svojich súperov.

READ  Brit Josh Kerr získal zlato na 1500 m na majstrovstvách sveta.

Po hodine a 14 minútach odišli Ila a Sonmez v 10. zápase.

Ila-Sonmesová postúpi do štvrťfinále výhrou medzi Portugalčankou Franciscou Jorge a Wagnerom z Bosny a Ilonou Gioroi z Rumunska a Anetou Kukmovou z Českej republiky.

Ela sa v stredu vráti do akcie vo dvojhre v tenisovom areáli TC Empire Trnava, najväčšom a najmodernejšom tenisovom areáli na Slovensku.

Filipínska tínedžerská hviezda, ktorá je teraz na 180. mieste v singlovom rebríčku, remizovala náročný zápas úvodného kola proti druhej nasadenej Maďarke Anne Bondarovej.

Ela podľahla Bondarovej v troch setoch 6:4, 6:7 (3), 6:1 vo štvrťfinále ITF W75 Porto v Portugalsku v piatok 23. februára.

Bondar vyhral W75 Porto vo dvojhre a štvorhre a čaká na tretie víťazstvo v rade proti Ele.

Dvadsaťšesťročná Maďarka prekonala v roku 2022 najhoršiu prehru profesionálnej kariéry v Eale 6:0, 6:0 v kvalifikácii WTA Madrid. – Rappler.com